Samsung opóźnił premierę Galaxy Fold w kwietniu tego roku z powodu obaw o trwałość wyświetlacza. To od tego czasu dokonał znaczących usprawnień w celu zwiększenia trwałości panelu. Jednak niektóre z nich mogą wciąż być niewystarczające. Na szczęście klienci, którzy go kupią, mogą być pewni, że nie będą musieli płacić pełnej ceny za wymianę ekranu. Gwarancja firmy Samsung obejmuje tylko wewnętrzny składany wyświetlacz, co ma sens. Jest to najdroższy element tego smartfonu.

Program naprawy ekranów w Galaxy Fold

Program naprawy ekranów w Galaxy Fold

Oprócz gwarancji na wszystkie produkty Galaxy, Samsung zobowiązuje się do wymiany jednego ekranu wyświetlacza Flex Display Infinity po obniżonej cenie. Wszyscy klienci Galaxy Fold będą się do tego kwalifikować w ciągu jednego roku od daty zakupu urządzenia. Klienci, którzy posiadają ubezpieczenie na swoje urządzenie, będą musieli włożyć swój wkład na wymianę. Zdyskontowana stawka i udział własny będą się różnić w zależności od rynku. Opublikowane stawki za naprawy ekranów na istniejących urządzeniach również różnią się w zależności od rynku.

Zobacz też: „Funkcje Facebooka działają lepiej z dostępem do lokalizacji”. Gigant odnosi się do zmian w Androidzie 10 i iOS 13

Ta zniżka wymiany ekranu będzie częścią Galaxy Fold Premier Service. To również zapewnia klientom dostęp do specjalnie przeszkolonych ekspertów, którzy są dostępne przez całą dobę, aby zapewnić dostosowane wskazówki i wsparcie. Są oni również przeszkoleni w zakresie informowania o ochronie ekranu oferowanej wszystkim klientom. Działanie Samsunga pokazuje, jak bardzo firmie zależy na tym, żeby premiera Galaxy Fold nie okazała się porażką wizerunkową. Jak widać, firma wciąż ma obawy odnośnie nowej technologii wyświetlaczy. Daje jednak klientom jasny sygnał, że w razie problemów nie pozostawi ich samych sobie.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.