Nawigacja gestami Chrome OS

Dostałeś informację o zakończeniu wsparcia dla Twojego Chromebooka? Nie ma powodu do obaw

Newsy

Sam spotkałem się z tym problemem już jakiś czas temu. Co dziwniejsze pomimo informacji o zakończeniu wsparcia dostawałem aktualizacje dla swojego Chromebooka aż do felernego dnia, kiedy go zalałem kawą. Wielka szkoda, bo lubiłem pracować na swoim ThinkPadzie 11e, jego klawiatura była genialna. Wróćmy jednak do tematu.

Koniec wsparcia dla Chromebooków

Koniec wsparcia dla Chromebooków

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Pierwotnie ustawiono czas aktualizacji dla każdego Chromebooka na pięć lat. Jednak Google ostatnio przedłużyło datę ważności do 6,5 roku od momentu wypuszczenia na rynek pierwszego urządzenia na danej platformie. Wyszukiwarkowy gigant stara się powiadomić użytkowników sześć miesięcy przed datą wygaśnięcia aktualizacji o tym fakcie. Robi to, aby dać kupującym czas na zaplanowanie zakupu nowszego urządzenia. Chromebooki korzystają z automatycznie zarządzanych aktualizacji. Oznacza to, że Google będzie automatycznie aktualizować system operacyjny Chrome na urządzeniu, aż osiągnie ono datę wygaśnięcia automatycznej aktualizacji (AUE).

Zobacz też: Premiera Oppo A9 2020 – to dobry rok dla średniaków

Ostatni błąd w systemie operacyjnym Chrome OS w wersji Canary i Dev przypadkowo wywołał to ostrzeżenie podczas ponownego uruchamiania systemu, niezależnie od wieku platformy. Błąd został już naprawiony i na szczęście niewiele osób doświadczyło go, ponieważ był on ograniczony do osób korzystających z wersji testowych. Warto jednak przypomnieć, że data zakończenia sprzedaży urządzenia jest kontrolowana przez producenta. Nie jest też bezpośrednio związana z datą AUE systemu. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić ją przed zakupem nowego Chromebooka. Jak podkreśla Ars Technica, ci z Chromebookiem pod koniec cyklu aktualizacji nadal mają kilka opcji. Można na nich zainstalować Linuksa jako w pełni startowy system operacyjny, używając chrx lub zastąpić Chrome OS alternatywną wersją jak Home Edition of Neverware CloudReady.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x