AmazonTablety
Amazon ruszyło do bitwy. Zapowiada się pierwsze starcie gigantów, gdyż na rynku pojawi się prawdziwie konkurencyjna i elektryzująca marka. Czy ktoś w końcu zdetronizuje iPada? Na razie amerykański gigant szykuje się na sporą dostawę paneli dotykowych. Do tajwańskich fabryk wpłynęły zamówienia na ilość oscylującą wokół 1,5 – 2 mln sztuk, dzięki którym do klientów pierwsze, ciepłe jeszcze produkty powinny trafić we wrześniu. Co ciekawe, firma nie dopuszcza do jakichkolwiek przecieków związanych z konkretnymi specyfikacjami. Tak naprawdę nie wiemy nic, a tak czy inaczej fani nowych technologii z niecierpliwością czekają na najnowsze wieści.

Firmy Wintek, HannStar Display oraz J Touch (część z nich dostarcza komponenty do produktów Steve’a Jobs’a) do końca roku powinny dostarczyć około 4 mln sztuk touch paneli, a to może zwiastować spore, bo niespełna milionowe dostawy tabletów firmy Amazon do sklepów w ciągu jednego miesiąca. Może, gdyż firmy, które otrzymały zamówienia, powstrzymują się od złośliwych komentarzy dotyczących prawdopodobnych spóźnień w dostawach.

Tak czy inaczej możemy być pewni, że szykują się ciekawe miesiące na tabletowym polu bitwy. Wspominaliśmy już o plotkach dotyczących tabletów Coyote i Hollywood, mających trafić do sprzedaży w sierpniu. Już wiemy o prawdopodobniej zmianie miesiąca premiery, jednak chyba warto poczekać?

źródło: DigiTimes 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk