android 10 q nazwa slodkosci oficjalnie google

Android 10 będzie bezpieczniejszy. Pierwsza poprawka krytycznych błędów wydana

Newsy

Android 10 to system, który na urządzenia pierwszych użytkowników zaczął trafiać kilka dni temu. Google nie spoczęło jednak na laurach i momentalnie zabrało się za poprawki wszystkich błędów bezpieczeństwa, które mogą zagrażać użytkownikom. Efektem pracy firmy jest pierwsza łatka dla nowego systemu. Jakie usterki zostały załatane i kiedy poprawka trafi na smartfony i tablety?

Android 10 z pierwszą aktualizacją. Jakie błędy załatano?

android 10 bezpieczeństwo

Najnowsza łatka błędów bezpieczeństwa, która przygotowana została dla Androida 10, naprawiła w sumie 49 usterek, które mogły zagrozić smartfonom użytkowników. Niektóre błędy były ściśle powiązane z samym systemem, jego jądrem lub komponentami innych producentów. Google podaje, że przy pomocy niektórych luk cyberprzestępcy mogli nawet zdalnie uruchomić wybrany kod na podatnych urządzeniach.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Pixel 4 zrecenzowany przed oficjalną premierą. Materiał możecie już zobaczyć na YouTube.

Warto wspomnieć również o tym, że wraz z nową poprawką błędów bezpieczeństwa Androida, użytkownicy Pixeli otrzymają również dodatkową aktualizację, która zajmie się 103 usterkami, które odkryte zostały w urządzeniach z tej serii. Właściciele smartfonów Google’a powinni mieć już możliwość zainstalowania poprawek. Osoby z kompatybilnymi telefonami i tabletami innych producentów będą musiały jeszcze trochę poczekać – dla nich aktualizacja powinna być dostępna jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Softpedia


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x