Android 10 będzie bezpieczniejszy. Pierwsza poprawka krytycznych błędów wydana

mm Michał Derej Newsy 2019-09-12

Android 10 to system, który na urządzenia pierwszych użytkowników zaczął trafiać kilka dni temu. Google nie spoczęło jednak na laurach i momentalnie zabrało się za poprawki wszystkich błędów bezpieczeństwa, które mogą zagrażać użytkownikom. Efektem pracy firmy jest pierwsza łatka dla nowego systemu. Jakie usterki zostały załatane i kiedy poprawka trafi na smartfony i tablety?

Android 10 z pierwszą aktualizacją. Jakie błędy załatano?

android 10 bezpieczeństwo

Najnowsza łatka błędów bezpieczeństwa, która przygotowana została dla Androida 10, naprawiła w sumie 49 usterek, które mogły zagrozić smartfonom użytkowników. Niektóre błędy były ściśle powiązane z samym systemem, jego jądrem lub komponentami innych producentów. Google podaje, że przy pomocy niektórych luk cyberprzestępcy mogli nawet zdalnie uruchomić wybrany kod na podatnych urządzeniach.

Zobacz też: Pixel 4 zrecenzowany przed oficjalną premierą. Materiał możecie już zobaczyć na YouTube.

Warto wspomnieć również o tym, że wraz z nową poprawką błędów bezpieczeństwa Androida, użytkownicy Pixeli otrzymają również dodatkową aktualizację, która zajmie się 103 usterkami, które odkryte zostały w urządzeniach z tej serii. Właściciele smartfonów Google’a powinni mieć już możliwość zainstalowania poprawek. Osoby z kompatybilnymi telefonami i tabletami innych producentów będą musiały jeszcze trochę poczekać – dla nich aktualizacja powinna być dostępna jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Softpedia


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x