Sklep Play z ciemnym motywem! Lepiej późno, niż wcale

Łukasz Pająk Newsy 2019-09-11

Android 10 oficjalnie został wydany przez Google. Niektórzy producenci już zdecydowali się na wprowadzenie go na swoje modele, choć na prawdziwy boom aktualizacji dopiero czekamy. Jedną z kluczowych nowości tego systemu jest natywne wsparcie dla ciemnego motywu, które ustawione raz w systemie przekłada się na kompatybilne aplikacje. Naturalnie oczekujemy, że aplikacje Google wspierają tę funkcję, ale okazuje się, iż kilka braków jeszcze zostało. Tym razem do gry wkracza Sklep Play, podczas gdy rano Paweł informował Was o ciemnym motywie w Gmailu.

Ciemny motyw Androida 10 pojawił się w Sklepie Play

ciemny motyw sklep play google android 10

Stosunkowo niedawno Sklep Play przeszedł globalną aktualizację swojego wyglądu, który skupił się na wszechobecnej bieli. Niektórzy mogli się z tym designem przyzwyczajać od wielu miesięcy, ale światowa premiera miała miejsce kilka tygodni temu. Naturalnym wydawało się, że Google zdecyduje się i w tej aplikacji wprowadzić wsparcie dla ciemnego motywu. To pojawiło się już dzisiaj i jak możecie zobaczyć powyżej, tak wszystko działa tak, jak się można było tego spodziewać. Mamy możliwość ustawienia stałego motywu lub sterowanego systemowo

Zobacz też: Samsung Galaxy Tab S6 trafił do sprzedaży w Polsce.

Naturalnie muszę zaznaczyć, że nie wszyscy mają możliwość sprawdzenia ciemnego motywu w Sklepie Play już dzisiaj. Funkcja pojawiła się w wersji 16.6.25, ale nadal jest uzależniona serwerowo, czyli nieliczni mają oficjalny dostęp. Oczywiście nie musicie mieć Androida 10, aby pozbyć się bieli w markecie Androida. Jeśli dziwi Was fakt, dlaczego zamiast czerni jest szarość, to odsyłam do wyjaśnienia, że jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla naszego zdrowia, a nadal znacząco oszczędne dla akumulatora.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x