Podczas gdy Huawei i Samsung ogłosili swoją własną wersję składanych smartfonów, niewielu innych producentów pracuje nad urządzeniami tego typu. Wśród nich jest jednak LG, które początkowo było bardzo niechętne wobec tej idei. Od jakiegoś czasu jednak wiadomo, że ten producent zdecydował się pracować nad czymś jeszcze bardziej nowatorskim. Mianowicie mowa tutaj o zawijanym wyświetlaczu. Do tej pory jednak tylko mieliśmy suche dane na ten temat. Natomiast dziś poznaliśmy wygląd wzoru patentowego.

Zawijany smartfon od LG

Zawijany smartfon od LG

LG złożył wniosek o patent na ten wzór w Koreańskim Urzędzie Własności Intelektualnej (KIPRIS) w październiku ubiegłego roku. Został on opublikowany w czerwcu tego roku. Kiedy wyświetlacz jest rozwinięty, osiąga rozmiar smartfonu. Można go jednak rozwijać także pojedynczymi segmentami, zyskując w ten sposób znacznie mniejsze, ale wciąż funkcjonalne urządzenie. Interfejs użytkownika ma być dostosowywany w zależności od sposobu korzystania z ekranu. Elastyczny ekran ma cztery punkty zginania, dzięki czemu można również lekko zginać wyświetlacz.

Zobacz też: Najlepszy smartwatch dla Androidowca? Chcę go kupić, ale wybór straszny

Po złożeniu obudowa telefonu wydaje się nieco dłuższa niż ekran, dzięki czemu wyświetlacz jest dodatkowo chroniony od uderzeń. Na smartfonie nie ma widocznych przycisków ani portów. Możliwe jednak, że nie były one istotne dla samego wniosku patentowego. Mimo wszystko nie należy jednak popadać w przesadny optymizm. Samo istnienie takiego projektu nie oznacza, że ujrzy on światło dzienne. Nie należy zapominać, że przy projektowaniu składanych smartfonów można się natknąć na masę niespodziewanych przeszkód. Właśnie o tym boleśnie przekonał się swego czasu Samsung ze swoim Galaxy Fold. Huawei także często przekłada premiery Mate X.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.