Honor niedawno potwierdził, że jego kolejny flagowy telefon z serii V będzie się nazywał Honor Vera30. Będzie on debiutował jako pierwszy smartfon Honor 5G. Jego firma macierzysta, czyli Huawei zaprezentuje w przyszłym tygodniu smartfony Mate 30 i Mate 30 Pro. Świeże plotki twierdzą, że wyświetlacz Mate 30 Pro nie będzie wspierał częstotliwości odświeżania 90 Hz. Te same informacje donoszą, że w Vera30 ma zostać zastosowany także wyświetlacz o takim odświeżaniu.

Vera30 to nowy flagowiec marki Honor

Vera30

 

Różni producenci smartfonów z Chin przygotowują się do uruchomienia telefonów z wyświetlaczem 90 Hz. Zdaje się, że wszystko zaczęło się od OnePlus 7 Pro. Coraz więcej producentów deklaruje chęć tworzenia takich smartfonów. Oppo jakiś czas temu zadeklarowało, że chce całkowicie przejść na wyświetlacze 90 Hz w ciągu kilku lat. Honor Vera30 będzie następcą Honor V20 z zeszłego roku. Niestety, nie ma zbyt wielu informacji na temat samego smartfonu. Wiadomo jednak, że jego sercem będzie Kirin 990 5G. Dodatkowo ma być on wyposażony w poczwórny moduł aparatu na planie koła, tak samo, jak Mate 30 Pro. Smartfon ma pracować na najnowszej wersji EMUI i Androidem 10. Niestety, nie uświadczymy w nim aplikacji Google.

Zobacz też: Apple zaktualizowało App Store, bo ich aplikacje nieuczciwie dominowały w wynikach wyszukiwania

Jak więc widać dotychczasowe informacje na temat Honor Vera30 są zbieżne ze specyfikacją Huawei Mate 30 Pro. Może to więc oznaczać, że będzie on się opierał na najnowszej, flagowej konstrukcji od Huawei. Nie byłoby to pierwsze rozwiązanie tego typu. Dosyć często ten sam telefon występuje w ramach tych dwóch marek pod zmienioną nazwą.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.