one handed s4 note 3 galaxy samsung

 

Smartfony są coraz większe przez rozmiary wyświetlaczy, które osiągają już nawet blisko 7-cali. Taki rozwój spowodował, że szybka obsługa podstawowych funkcji za pomocą jednej ręki jest praktycznie niemożliwa jeżeli posiadamy urządzenie z ekranem o przekątnej powyżej 5-cali.

 

Samsung razem z prezentacją swojego ostatniego flagowego phabletu postanowił wyjść na przeciw powyższemu problemowi i Galaxy Note 3 posiada funkcję obsługi jedną ręką. Mogłoby się wydawać, że skoro musimy z niej korzystać to po co nam w ogóle tego typu urządzenie. Jednak zalety dużego wyświetlacza objawiają się przy okazji innych czynności, a mając smartfon z mniejszym wyświetlaczem nie możemy spodziewać się funkcji „zwiększ przekątną”. Mimo wszystko okazuje się, że poprzedni flagowy model Samsunga, czyli Galaxy S4 również może sprawiać problemy osobom z małymi dłońmi. Tutaj odzywa się społeczność z XDA-Developers, która postanowiła przerzucić omówioną funkcję z Note’a 3 do S4. Instrukcję i wszelkie pliki znajdziecie w następującym temacie: Klik! 

 

Taka sytuacja pokazuje prawdziwą siłę Androida, czyli możliwość dowolnego modyfikowania bazy. Nawet jeżeli producent porzucił dane urządzenie to nieoficjalne wsparcie wciąż pozostaje. Próżno szukać podobnych sztuczek na konkurencyjnych platformach.

 

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.