samsung galaxy core 2 2

 

Różnorodność urządzenie w portfolio Samsunga jest nad wyraz ogromna. W zestawieniu wszystkich smartfonów koreańskiej firmy znajdziemy mnóstwo niemalże identycznych przykładów i nie zapowiada się, aby strategia tego giganta w najbliższym czasie miała się zmienić w jakikolwiek sposób.

 

Najlepszym przykładem rodziny smartfonów Samsunga gdzie ciężko dostrzec różnice jest Galaxy Core. Znajdziemy tutaj bazową wersję oraz modele z dopiskami Plus oraz Advance. Okazuje się, że Koreańczycy postanowili odświeżyć najstarszą propozycję, gdyż w Rosji ujawnił się Galaxy Core 2 z możliwością obsługi dwóch kart SIM jednocześnie. Specyfikacja w stosunku do pierwowzoru oprócz tego elementu różni się jeszcze jednym: rozmiarem wyświetlacza. Galaxy Core posiada ekran o przekątnej 4,3-cali, a wersja z cyferką na końcu korzysta już z 4,5-calowego panelu.

 

samsung galaxy core 2

 

Co ciekawe, rozmiary całego urządzenia najprawdopodobniej nie zmieniły się. Jednak mimo większego wyświetlacza, rozdzielczość prezentowanego na nim obrazu wciąż pozostaje ta sama, czyli 800×480 (WVGA). Dla przypomnienia, pozostałe dane techniczne ograniczają się do dwurdzeniowego procesora (1,2 GHz), 512 MB RAM, 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+ slot na kartę microSD) oraz aparat o matrycy 5 MPx (+ przód 0,3 MPx). Akumulator w tym modelu posiada pojemność 2000 mAh, a zarządzający całością system do Android 4.4 KitKat z nakładką TouchWiz.

 

Premiera powyższego urządzenia spodziewana jest 20 maja i w sprzedaży Galaxy Core 2 (Dual SIM) najprawdopodobniej będzie dostępny w cenie około 850 złotych.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.