Komputery z serii Intel Next Unit of Computing (NUC) to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć komputer o niewielkich rozmiarach. Następne urządzenie z tej rodziny, czyli NUC 8 Rugged jest dodatkowo niezwykle cichy. Zawdzięcza to swojej konstrukcji, która obejmuje całkowicie pasywne chłodzenie urządzenia.

Intel NUC 8 Rugged

Intel NUC 8 Rugged
W przeciwieństwie do serii Skull Canyon i Hades Canyon, Chaco Canyon nie jest skierowany do graczy. Jego procesor to dwurdzeniowy układ Intel Celeron N3350 (Apollo Lake), który ma częstotliwość bazową 1,10 GHz i maksymalne taktowanie na poziomie 2,4 GHz. Dzięki 6 W TDP można było postawić na pasywne chłodzenie w nawet tak małym urządzeniu. Jeśli zaś chodzi o pozostałe parametry, to obejmują one 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB pamięci masowej eMMC. Są one przylutowane do płyty głównej. Dzięki temu rozmiary urządzenia mogą być jeszcze mniejsze. Niestety, wyklucza to jednak możliwość zmiany konfiguracji. Na szczęście można jednak rozszerzyć pamięć masową za pomocą slotu M.2 2280 Key-M o dysk M.2 PCIe x4 NVMe. Porty i opcje łączności obejmują Gigabit Ethernet, 802.11ac (Wi-Fi 5), Bluetooth 4.2, USB 3.0 i 2.0, HDMI 1.4 i 2.0 oraz gniazdo słuchawkowe.

Zobacz też: Huawei zacznie sprzedawać swoje procesory

Komputer ten może idealnie sprawdzić się przy mniej wymagających pracach biurowych. Nie tylko pozwoli na zaoszczędzenie energii elektrycznej, ale także dzięki niskiej wartości generowanego ciepła w niewielkim stopniu wpłynie na temperaturę otoczenia. Największą zaletą będzie jednak jego kultura pracy. Dzięki pasywnemu chłodzeniu i braku dysku mechanicznego powinien być kompletnie bezgłośny. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji od producentana temat NUC 8 Rugged.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.