Intel NUC 8 Rugged

Mały, cichy i energooszczędny – Intel stworzył idealnego PC do biura

Newsy

Komputery z serii Intel Next Unit of Computing (NUC) to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć komputer o niewielkich rozmiarach. Następne urządzenie z tej rodziny, czyli NUC 8 Rugged jest dodatkowo niezwykle cichy. Zawdzięcza to swojej konstrukcji, która obejmuje całkowicie pasywne chłodzenie urządzenia.

Intel NUC 8 Rugged

Intel NUC 8 Rugged
W przeciwieństwie do serii Skull Canyon i Hades Canyon, Chaco Canyon nie jest skierowany do graczy. Jego procesor to dwurdzeniowy układ Intel Celeron N3350 (Apollo Lake), który ma częstotliwość bazową 1,10 GHz i maksymalne taktowanie na poziomie 2,4 GHz. Dzięki 6 W TDP można było postawić na pasywne chłodzenie w nawet tak małym urządzeniu. Jeśli zaś chodzi o pozostałe parametry, to obejmują one 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB pamięci masowej eMMC. Są one przylutowane do płyty głównej. Dzięki temu rozmiary urządzenia mogą być jeszcze mniejsze. Niestety, wyklucza to jednak możliwość zmiany konfiguracji. Na szczęście można jednak rozszerzyć pamięć masową za pomocą slotu M.2 2280 Key-M o dysk M.2 PCIe x4 NVMe. Porty i opcje łączności obejmują Gigabit Ethernet, 802.11ac (Wi-Fi 5), Bluetooth 4.2, USB 3.0 i 2.0, HDMI 1.4 i 2.0 oraz gniazdo słuchawkowe.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Huawei zacznie sprzedawać swoje procesory

Komputer ten może idealnie sprawdzić się przy mniej wymagających pracach biurowych. Nie tylko pozwoli na zaoszczędzenie energii elektrycznej, ale także dzięki niskiej wartości generowanego ciepła w niewielkim stopniu wpłynie na temperaturę otoczenia. Największą zaletą będzie jednak jego kultura pracy. Dzięki pasywnemu chłodzeniu i braku dysku mechanicznego powinien być kompletnie bezgłośny. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji od producentana temat NUC 8 Rugged.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x