Samsung Galaxy Fold Lite bez 5G

Samsung chwali się, że już setki aplikacji są zgodne z Galaxy Fold

Newsy

Galaxy Fold to pierwszy, a zarazem najnowszy składany smartfon Samsunga. Niedawno poznaliśmy jego datę premiery, która odbyła się już kilka dni temu w Korei Południowej. Szybko okazało się, że Galaxy Fold jest hitem, bo wszystkie egzemplarze sprzedawane za pośrednictwem operatorów we wspomnianym kraju rozeszły się w ciągu pierwszego dnia. Teraz Samsung pochwalił się swoimi poczynaniami mającymi na celu zapewnienie zgodności aplikacji z jego składanym smartfonem. Co tu dużo mówić: firma się nie obijała.

Coraz więcej aplikacji zgodnych z Galaxy Fold

Galaxy Fold premiera 6 września

O dostosowywaniu oprogramowania do specyfiki Galaxy Folda słyszeliśmy już w kwietniu ubiegłego roku. Wtedy Samsung projektował nowy interfejs i ściśle współpracował z Google, by upewnić się, że Android będzie dobrze współgrał z nowym na rynku typem urządzenia. Koreański gigant nawiązał także współpracę z wieloma deweloperami, by odpowiednio przystosować aplikacje do działania na jego składanym smartfonie. Teraz można śmiało powiedzieć, że ciężka praca się opłaciła, bo już setki aplikacji dobrze współpracują z Galaxy Foldem.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz także: Huawei zdradza, kiedy poszczególne smartfony dostaną aktualizację do EMUI 10. Będzie ich ponad 30

Gigant pochwalił się dobrą nowiną w swoim dziale prasowym. Wśród zoptymalizowanych dla Folda aplikacji wymienił m.in. Spotify, Twittera, Amazon Prime Video, Facebooka, iHeartMedia czy VSCO. Ponadto zaznaczył, że liczba ta będzie cały czas rosnąć. Trudno w to nie wierzyć, bo składane urządzenia cały czas zyskują na popularności. Idąc tym tropem, programiści z pewnością sami zaczynają dostrzegać, że warto dostosować swoje produkty do nowego typu wyświetlaczy.

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x