Chiński producent smartfonów Xiaomi opracowuje obecnie kolejną wersję własnego interfejsu użytkownika Androida. Mowa oczywiście o MIUI 11, który ma zastąpić MIUI 10. Dyrektor ds. produktów firmy zasygnalizował ostatnio, że wprowadzenie nowej nakładki jest coraz bliżej. Dodatkowo wraz ze zmianą numerka idzie także odświeżony wygląd i nowe funkcje.  Przed oficjalną premierą, Xiaomi przypadkowo wprowadziło MIUI 11 dla garstki urządzeń, w tym Redmi K20 Pro, Mi Mix 2S i Mi 6. Daje to nam pewne spojrzenie na nadchodzący system.

MIUI 11 przecieki

MIUI 11 przecieki

Firma ujawniła, że MIUI 11 pojawi się z nowym zestawem ikon. Są one bardziej kolorowe i różnorodne w stosunku do poprzednich wersji. Ich wygląd jednak robi wrażenie nieco niespójnych. Warto jednak podkreślić, że wciąż nie jest to oficjalna wersja nakładki. Możliwe więc, że przy premierze jej wygląd będzie bardziej spójny. Jeśli chodzi o funkcje, nowy MIUI pojawi się wraz z usługą wymiany plików między urządzeniami.

Zobacz też: Oppo obiecuje, że zaprezentuje pierwszy smartfon ze zintegrowanym modemem 5G

Ta została niedawno ogłoszona we współpracy pomiędzy Xiaomi, Oppo i Vivo. Dodatkowo dojdą dodatkowe udogodnienia jak motyw zmieniający się wraz z porą dnia. Jest to świetny pomysł. Już wcześniej Xiaomi oferowało zmianę wyglądu zależnie od pogody. Niestety, opcja ta zniknęła wraz z MIUI 10. Wydaje się, że wyciek MIUI 11 dla urządzeń Xiaomi jest wczesną wersją przedpremierową. Istnieje więc możliwość, że ostateczna wersja może również zawierać inne nowe funkcje. Oczekujemy również, że firma wprowadzi wyłącznik reklam, na co także liczę.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.