data_sheet_c78-609507-1
Nowy biznesowy tablet zaprezentowała właśnie ceniona w kręgach komputerowych firma Cisco. Poniekąd rozumiem określenie przez producenta konkretnego targetu, zawężonego do grupy biznesowej, jednak nie do końca się z nim zgadzam. Do rzeczy jednak, bo rozwiązania zaprezentowane w materiałach, jakie wyciekły do sieci, wyglądają całkiem ciekawie.

Cisco, które podbiło świat produkcją naprawdę dobrych routerów, spróbuje zawojować rynek tabletów. I może im się udać, przynajmniej część klientów z zasobniejszymi kieszeniami. Model Cius został stworzony z myślą o wideo komunikacji. Praktycznie każde zdjęcie prezentujące urządzenie ilustruje rozmowę. Zresztą w środku nie znajdziemy Android Marketu, a AppHQ – stworzone, by dostarczać specjalistyczne programy, idealne do rozwiązań ze świata biznesu. Posiadacze będą zadowoleni, bo do Ciusa będzie można dokupić specjalne stacje dokujące, np. ze słuchawką telefoniczną.

Cisco swój produkt ma zaprezentować pod koniec lipca; teraz wiadomo, że cena będzie jedną z wyższych na rynku tabletów i oscylować będzie wokół $750. Na pokładzie tego 7-calowego cacka znajdzie się miejsce dla 5 Mpx kamery, dzięki której uzyskamy obraz o jakości 720p. Całością pokieruje procesor Intel Atom 1.6 GHz. Prócz modułu 3G oraz WiFi, na nasze działania znajdziemy 32 GB pamięci oraz 5200 mAh akumulator. Wszystko prezentuje się naprawdę obiecująco, tylko ta cena…

źródło:DroidNerds.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk