xiaomi miui reklamy jak wylaczyc

Denerwują Cię reklamy w MIUI? Xiaomi pozwoli Ci je wyłączyć

Newsy

Xiaomi ma niesamowicie tanie produkty w swoim portfolio. Nie tyczy się to wyłącznie smartfonów, bo tak naprawdę zasięg tej firmy jest nieograniczony. To między innymi jeden z powodów, dlaczego producent, a często po prostu firma licencjonująca swoją markę, może oferować niską marżę. Jednak w przypadku rynku mobilnego są to też reklamy, które pojawiają się w oprogramowaniu. Niemniej Xiaomi pozwoli je wyłączyć, gdy użytkownik uzna je za… kłopotliwe.

Reklamy w MIUI będzie można wyłączyć, ale to forma zarobku dla Xiaomi

miui reklamy xiaomi jak wylaczyc

Obecnie Xiaomi nie może pochwalić się tak dobrym wzrostem zarobków, jaki oczekują inwestorzy. Mimo że jesteśmy pełni podziwu, jak wiele firma jest w stanie zaoferować za niewiele w zamian, to jednak wiele osób nie jest zainteresowanych dopłacaniem w formie reklam. O ile w Polsce nie rzucają się one nadmiernie w oczy, bo tyczą się wybranych aplikacji i ich sekcji, tak w Chinach wiele osób uważa je za natarczywe i najzwyczajniej w świecie irytujące. Dlatego w najnowszej wersji testowej MIUI (9.8.29) pojawił się przełącznik widoczny powyżej — jeden, globalny, a nie wiele lokalnych. Jak łatwo można z niego odczytać, tak dla nieznających chińskiego wspomnę, że pozwala on na wyłączenie reklam systemowych. Spokojnie, nie jest to pełny adblock dla aplikacji firm trzecich. Pod spodem przełącznika możecie wyczytać, że reklamy pomagają w rozwoju oprogramowania.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Samsung Galaxy Note10+ kontra iPhone XS Max — który ma lepszy akumulator?

Skąd ta dobroć Xiaomi? Naturalnie spowodowana jest ona oburzeniem użytkowników, które rozniosło się nawet w te zakątki, gdzie omawiane reklamy w ogóle nie występują. Tym samym stosowny przełącznik powinien pojawić się na smartfonach Xiaomi jeszcze przed wdrożeniem MIUI 11. Jednak na pewno nie będzie się on rzucał w oczy.

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x