Xiaomi ma niesamowicie tanie produkty w swoim portfolio. Nie tyczy się to wyłącznie smartfonów, bo tak naprawdę zasięg tej firmy jest nieograniczony. To między innymi jeden z powodów, dlaczego producent, a często po prostu firma licencjonująca swoją markę, może oferować niską marżę. Jednak w przypadku rynku mobilnego są to też reklamy, które pojawiają się w oprogramowaniu. Niemniej Xiaomi pozwoli je wyłączyć, gdy użytkownik uzna je za… kłopotliwe.

Reklamy w MIUI będzie można wyłączyć, ale to forma zarobku dla Xiaomi

miui reklamy xiaomi jak wylaczyc

Obecnie Xiaomi nie może pochwalić się tak dobrym wzrostem zarobków, jaki oczekują inwestorzy. Mimo że jesteśmy pełni podziwu, jak wiele firma jest w stanie zaoferować za niewiele w zamian, to jednak wiele osób nie jest zainteresowanych dopłacaniem w formie reklam. O ile w Polsce nie rzucają się one nadmiernie w oczy, bo tyczą się wybranych aplikacji i ich sekcji, tak w Chinach wiele osób uważa je za natarczywe i najzwyczajniej w świecie irytujące. Dlatego w najnowszej wersji testowej MIUI (9.8.29) pojawił się przełącznik widoczny powyżej — jeden, globalny, a nie wiele lokalnych. Jak łatwo można z niego odczytać, tak dla nieznających chińskiego wspomnę, że pozwala on na wyłączenie reklam systemowych. Spokojnie, nie jest to pełny adblock dla aplikacji firm trzecich. Pod spodem przełącznika możecie wyczytać, że reklamy pomagają w rozwoju oprogramowania.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note10+ kontra iPhone XS Max — który ma lepszy akumulator?

Skąd ta dobroć Xiaomi? Naturalnie spowodowana jest ona oburzeniem użytkowników, które rozniosło się nawet w te zakątki, gdzie omawiane reklamy w ogóle nie występują. Tym samym stosowny przełącznik powinien pojawić się na smartfonach Xiaomi jeszcze przed wdrożeniem MIUI 11. Jednak na pewno nie będzie się on rzucał w oczy.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.