ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Oppo ze zintegrowanym modemem 5G

Oppo obiecuje, że zaprezentuje pierwszy smartfon ze zintegrowanym modemem 5G

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Qualcomm ogłosił niedawno swój pierwszy procesor mobilny ze zintegrowanym modemem 5G. Wkrótce po tym, Shen Yiren, wiceprezes Oppo ujawnił, że firma będzie pierwszym producentem, który zaprezentuje smartfon zasilany tym samym chipsetem. Chociaż nie ujawnił jego nazwy, to telefon, o którym mowa uważany jest za członka linii Oppo Reno, lub serii K. Będzie on pierwszym na świecie, który pojawi się z najnowszym zintegrowanym układem Snapdragon 5G.

Oppo ze zintegrowanym modemem 5G

Oppo ze zintegrowanym modemem 5G

Platforma Qualcomm Snapdragon 855 obsługuje modem 5G, ale moduł jest oddzielony od procesora. SoC ten napędza wiele obecnych smartfonów 5G. Jednak producent ogłosił, że jego następne układy będą miały wbudowane modemy 5G. Seria Snapdragon 6xx i Snapdragon 7xx, jak również flagowa seria Snapdragon 8xx będą wyposażone w zintegrowany modem 5G. Dzięki temu technologia ta stanie się standardem w wysokiej półce i nareszcie zawita do średniej. Trzy platformy Snapdragon 5G będą wspierać wszystkie kluczowe regiony i pasma częstotliwości.

Zobacz też: Nowe filmy i seriale na Netflixie oraz te, które zostaną usunięte. Oto pełne listy

Telefony napędzane nowymi układami będą obsługiwały cały zakres funkcji 5G. W tym widmo mmWave i sub-6 GHz, tryby TDD i FDD, multi-SIM 5G, Dynamic Spectrum Sharing oraz autonomiczne (SA) i niestandalone (NSA) architektury sieci. Qualcomm zaprezentował niedawno szybszy i bardziej energooszczędny modem X55, który opiera się na  7 nm procesowi technologicznemu. Ten jednak nie dotrze do smartfonów do 2020 roku. Najnowsze zintegrowane procesory 5G i oddzielne modemy 5G będą wykorzystywać Snapdragon 5G Modem-RF System firmy Qualcomm. Łączy on modem, transiwer RF i interfejs RF.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy