Xiaomi zorganizowało dzisiaj konferencję na temat technologii ładowania w erze 5G. Firma podczas jej trwania zaprezentowała technologię ładowania Mi Charge Turbo 30 W Wireless. Okazuje się jednak, że to jedynie rozgrzewka firmy przed czymś znacznie większym. Oczywiście samo szybkie, bezprzewodowe ładowanie do 30 W robi gigantyczne wrażenie. Wiele smartfonów obsługuje znacznie wolniejsze ładowanie przewodowe. Xiaomi jednak stać na znacznie więcej.

Bezprzewodowe ładowanie do 40 W od Xiaomi

Bezprzewodowe ładowanie do 40 W od Xiaomi

Bezprzewodowa ładowarka o mocy 40 W od Xiaomi ma się pojawić już w niedalekiej przyszłości. Tym samym producent odskoczy konkurencji na jeszcze większą odległość. Nie są to czcze przechwałki czy początkowa faza projektu. Firma twierdzi, że technologia superszybkiego ładowania o mocy 40 W weszła w fazę testową. Rozwiązanie ładowania bezprzewodowego o tej mocy zapewni poprawę możliwości szybszego ładowania o 33% względem dziś zaprezentowanej technologii. Będzie to miało olbrzymi wpływ zwłaszcza na początkową fazę ładowania. Dodatkowo ten nowy standard ma zapewnić także szybkie ładowanie innych urządzeń przy pomocy smartfonu z dużą mocą.

Zobacz też: Używasz WhatsApp? Zobacz, z jakich świetnych funkcji skorzystasz wkrótce

Dzięki tej technologii smartfony pozbawione jakichkolwiek portów będą mogły w przyszłości mieć nareszcie sens. Szybkie ładowanie o tak dużej mocy w znacznym stopniu wyeliminuje konieczność korzystania z kabli. Nawet jeśli będzie się nam śpieszyło. Oczywiście zawsze znajdą się jakieś marudy, które wolą mieć złącze chociażby na wszelki wypadek. Wiem, bo sam do tego grona należę. Nie zmienia to jednak faktu, że chętnie dożyłbym czasów, kiedy kable staną się faktycznie zbędne. A takie projekty tylko nas do nich przybliżają.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.