Nie tak dawno temu zaczął się prawdziwy wyścig pomiędzy Samsungiem a Huaweiem o to, który z nich jako pierwszy wypuści na rynek składanego smartfona. Urządzenia Chińczyków jeszcze nie widać, ale za to sprzęt Samsunga możemy już kupić – na razie tylko w Korei Południowej, jednak wkrótce ma się to zmienić. Huawei poinformował, że Mate X najprawdopodobniej ukaże się ostatecznie w październiku, a także zdradził, że w planach jest jego ulepszona wersja.

Ulepszona wersja Mate X w planach

Huawei Mate X

Chodzą słuchy, że Mate X może zadebiutować bez aplikacji i usług Google. Biorąc pod uwagę trwającą wojnę handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, jest to niestety niezwykle prawdopodobne. Niemniej jednak nawet jeśli Huaweiowi nie uda się w jakiś sposób ominąć zakazu, to premiera urządzenia i tak się odbędzie – nawet bez aplikacji i usług giganta z Mountain View. Wracając jednak do samego sprzętu: prezes Huawei Business Group, Richard Yu, powiedział na targach IFA 2019, że premiera Mate X najprawdopodobniej odbędzie się w którymś dniu października. Co ciekawe, dodał także, że firma ma w planach wypuszczenie ulepszonej wersji tego urządzenia z nowych układem.

Zobacz także: Wraz z premierą Androida 10, Google pozbawiło użytkowników Pixeli przydatnej funkcji

Choć Yu nie sprecyzował o jaki procesor chodzi, tak możemy śmiało założyć, że miał na myśli najnowszego Kirina 990 i jego odpowiednik obsługujący 5G. Ulepszony Mate X nie trafi jednak do sklepów zbyt szybko – najwcześniej kilka miesięcy po premierze oryginalnego modelu. Czekacie na któregokolwiek składaka Huaweia? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.