Android 10 szybko rozładowuje baterie? To nie do końca problem Google

Łukasz Pająk Newsy 2019-09-08

Wiemy już, że nie wszyscy mogą być szczęśliwi z procesu instalacji Androida 10. To już niemalże standard, że nie wszystko pójdzie po myśli Google, gdy nagle miliony użytkowników zainstaluje nową wersję oprogramowania. Wtedy z pewnością trafi się pewien procent odbiorców, kiedy coś pójdzie nie tak jak powinno i nie pomagają w tym nawet otwarte testy przedpremierowe. Podobna sytuacja może tyczyć się problemów z szybkim rozładowywaniem baterii po aktualizacji do Androida 10. Coraz większa liczba zgłoszeń na forum wsparcia Google wskazuje, że coś może być na rzeczy.

Pixele zbyt szybko tracą energię — szybko rozładowująca się bateria problemem Androida 10?

android 10 q nazwa slodkosci oficjalnie google

Jesteś jednym z tych, którzy po zainstalowaniu Androida 10, zauważyli znaczący spadek czasu pracy urządzenia na jednym ładowaniu? W takim razie możliwosci takiego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim pojawia się pytanie, czy była to czysta instalacja, czy też z pozostawieniem wszystkich ustawień, aplikacji i konfiguracji? Jeśli druga część pytania jest Twoją odpowiedzią, to wiedz, że zaleca się instalację nowej wersji Androida na czystym urządzeniu, czyli warto zrobić przywracanie ustawień fabrycznych. Jakby nie patrzeć, to nawet w ramach oficjalnego poradnika Google jest to sugerowane. Mimo wszystko to pierwsza kwestia. Druga to sam sposób użytkowania. Android 10 to bardzo młody system, więc o długoterminowych testach baterii nie ma mowy, a jak coś jest nowego, to chcemy poznać wszelkie nowinki od razu, więc ze smartfona korzystamy dużo więcej. To siłą rzeczy przełoży się na krótszy czas pracy. Ostatni już punkt, który warto wymienić, to kompatybilność poszczególnych aplikacji, jak i uczenie się systemu naszej obsługi. Co prawda Polaków to nie dotyczy, ale w Stanach Zjednoczonych bardzo problematyczna okazała się aplikacja Verizonu, która nie została przystosowana do Androida 10 i wywoływała nadmierne zużycie energii. Takich programów teraz może być naprawdę wiele.

Zobacz też: Motorola One Zoom przedstawiona — cztery aparaty i świecące logo.

Naturalnie nikt nie wyklucza, że sam Android 10 wymaga jeszcze dopracowania. Google zapewne pracuje teraz nad wieloma poprawkami, które pojawią się między innymi w ramach comiesięcznych paczek bezpieczeństwa. Tylko zanim zaczniemy narzekać na Robocika, to zweryfikujmy, czy wcześniej nie jesteśmy w stanie sami namierzyć problemu szybkiego rozładowywania baterii.

Źródło: Support Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x