Możliwość płacenia smartfonem jak zwyczajną kartą to świetna sprawa. Odkąd Google Pay weszło do Polski, nie noszę już przy sobie gotówki. Gdzie tylko się da, płacę telefonem – zbliżeniowo. Skoro mamy już taką możliwość, to naturalnym krokiem byłoby odwrócenie tej czynności, abyśmy mogli przyjmować płatności smartfonem. Dokładnie do tego posłuży SoftPOS – rozwiązanie, które pozwoli zmienić nasze smartfony w terminale płatnicze.

SoftPOS, czyli zmień swojego smartfona w terminal płatniczy

Samsung LOgo

SoftPOS to przedsięwzięcie rozwijane wspólnie przez trzy firmy: Samsunga, Visę i Fiserv. Pozwala ono na przyjmowanie płatności smartfonem ze wszystkich urządzeń, które obsługują NFC, a także tradycyjnych kart wydawanych przez banki. Mówiąc krótko: terminale płatnicze nie będą już potrzebne – wystarczą smartfony. Rozwiązanie to zostało pokazane na tegorocznych targach IFA 2019. Co ciekawe, pierwszym krajem, w którym będzie ono testowane, jest… Polska.

Zobacz także: Zmiany na YouTube mogą wywołać rewolucję. Twórcy wpadają w panikę

SoftPOS będzie niczym innym, jak aplikacją mobilną. Podział sił pomiędzy wspomnianymi firmami wygląda następująco: Samsung zapewnia bezpieczeństwo dzięki Knox-owi, Visa odpowiada za przetwarzanie płatności zbliżeniowych, a Fiserv za aplikację. Całość będzie działać dokładnie tak, jak w przypadku terminali płatniczych. Do smartfona z apką SoftPOS wystarczy przyłożyć swoje urządzenie z NFC lub kartę, a w przypadku płatności na wyższe kwoty wpisać kod PIN i gotowe. Program pilotażowy rozpocznie się już pod koniec roku, w naszym kraju. Jeśli rozwiązanie się przyjmie, to pojawi się także w innych zakątkach świata.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.