Wraz z premierą Androida 10, Google pozbawiło użytkowników Pixeli przydatnej funkcji

Kacper Kościański Newsy 2019-09-07

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Google porzuca słodkie nazwy Androida – umarł Android Q, narodził się Android 10, którego premiera odbyła się zaledwie kilka dni temu. Gigant z Mountain View wprowadził w nim kilka ciekawych funkcji, jednak jak się okazuje, zabrał przynajmniej jedną, która była niezwykle przydatna – dla użytkowników smartfonów z rodziny Pixel.

Android 10 bez przydatnej funkcji dla użytkowników Pixeli

android 10 q nazwa slodkosci oficjalnie google

Na chwilę obecną stabilną wersją Androida 10 mogą się cieszyć tylko użytkownicy smartfonów z serii Pixel (w przypadku niektórych osób nie obyło się bez problemów) oraz posiadacze Essential Phone. Pomimo początkowych ekscytacji nowym wydaniem Zielonego Robocika, szybko wyszło na jaw, że Google zdecydowało się zabrać nam istotną funkcję. Jaką? A taką, która pozwalała na podtrzymanie włączonego ekranu smartfona poprzez dotknięcie palcem czytnika linii papilarnych.

Zobacz także: Sony Xperia 5 oficjalnie zaprezentowana. Świetny flagowiec w świetnej cenie

Jest szansa, że firma jeszcze zmieni zdanie i przywróci wspomnianą funkcję, bo niezadowoleni użytkownicy zaczynają narzekać. Opublikowano nawet zażalenie w Google Issue Tracker, w związku z czym Google przeniosło usuniętą funkcjonalność do kategorii „do rozpatrzenia w przyszłym wydaniu”. Ciężko powiedzieć, czy to niewielkie, choć przydatne ułatwienie rzeczywiście jeszcze kiedykolwiek powróci. Biorąc pod uwagę fakt, że było ono raczej „uszyte na miarę” dla rodziny Pixel, osobiście śmiem w tą wątpić – Google stawia teraz na odblokowywanie twarzą. Dokładny powód, dla którego firma zdecydowała się postawić krzyżyk na opisywanej funkcji nie został podany. Korzystaliście z tego rozwiązania? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x