Targi IFA to w głównej mierze dla nas premiery nowych urządzeń mobilnych. Jednak w Berlinie pojawiają się też polscy dystrybutorzy, a wśród nich firma Solectric GMBH Polska, czyli dystrybutor między innymi DJI i XGIMI. Na jej stoisku można było spotkać zarówno doskonale znane produkty, jak i zupełne nowości. Tym samym DJI to już nie tylko producent dronów i gimbali, ale też robotów edukacyjnych. Dlatego pokrótce przyjrzyjmy się wszelkim propozycjom, które oczywiście kupicie też w Polsce.

Solectric na targach IFA w Berlinie

Naturalnie zacznijmy od DJI i robota edukacyjnego RoboMaster S1. Pomaga on uczniom zgłębiać tajniki matematyki, fizyki i programowania, a to wszystko w ramach wciągających gier. Robot składa się z 46 konfigurowalnych komponentów, w tym 7 silników, 6 czujników wykrywających uderzenia i 7 czujników podczerwieni. Nie zabrakło też kamery, mikrofonu, głośnika oraz 2 żyroskopów i 21 diod. RoboMaster S1 otwiera się też na akcesoria poprzez porty PWM. Wspomniałem o programowaniu – robot wykorzystuje dwa języki, czyli Python i Scratch.

Zmieniamy firmę na Insta360 i kamerę GO, która jest chwalona poprzez stwierdzenie, że to najmniejsza kamera na świecie ze stabilizacją. Mierząc 50 mm długości i ważąc 18,3 gramów, mówimy o produkcie z naprawdę kompaktową budową. W zestawie zainteresowani znajdą klips do ubrań i metalowych powierzchni, a certyfikat IPX4 pozwala użytkować Insta360 Go w bardziej wymagających warunkach. Naturalnie typową rozdzielczością jest FullHD, ale kamera może też rejestrować obraz w zwolnionym tempie w 100 FPS. Oczywiście kontrola odbywa się poprzez aplikację na smartfonie. Cena Insta360 GO wynosi w Polsce 1099 złotych.

abilix krypton 2 ifa solectric

Jeśli jeszcze nie macie dosyć robotów edukacyjnych, to Solectric ogłasza dostępność programowalnych klocków Abilix Krypton. To z nich składa się roboty na zasadzie prostego przeciągania i ustawiania kafli z nadawaniem im odpowiednich komend. Tym razem mowa jest o języku programowania C i pozwalają rozbudowywać kreatywność, logiczne myślenie oraz zdolności matematyczne. W ofercie znajdziemy pięć rodzajów robota — Krypton 0, 2, 4, 6 i 8. Różnią się one możliwością rozbudowy (od 17 do 50 konstrukcji), podczas gdy największy zestaw składa się ze 1122 klocków. Ceny kształtują się odpowiednio: 499 zł, 899 zł, 1499 zł, 21999 zł i 2999 zł.

Na sam koniec do gry wchodzą projektory marki XGIMI, których jednym z najnowszych produktów jest model H3, ale nie zabrakło też ultraprzenośnego projektora stworzonego wspólnie z firmą Harman-Kardon MoGo Pro, a także rzutnika laserowego XGIMI Z4.

Zobacz też: Android 10 daje nowe życie zwykłym aparatom słuchowym.

Tym samym, jak sami widzicie, Polacy też mają swój wkład na targach IFA w Berlinie. Co prawda pośredni, bo pokazują nowości wielu innych firm, ale w tym wypadku nie mamy wątpliwości, czy poszczególne produkty pojawią się w sprzedaży w naszym kraju.

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.