Samsung wypuszcza Galaxy Note10 5G i Galaxy Note10+ 5G w wersji dla fanów kryptowalut

Kacper Kościański Newsy 2019-09-06

Od dawna wiadomo, że Samsung interesuje się tematem kryptoptowalut i inwestuje w technologię blockchain. Nie powinien zatem nikogo dziwić fakt, że gigant rozpoczął współpracę z platformą blockchain Klaytn i w jej ramach stworzył KlaytnPhone – smartfon dla fanów kryptowalut, którym tak naprawdę jest Galaxy Note10 5G.

Samsung przedstawia KlaytnPhone

KlaytnPhone

Jak już wspomniałem wyżej, KlaytnPhone (dostępna jest wersja podstawowa i większa, czyt. Note10 5G i Note10+ 5G) to Galaxy Note10 5G i Galaxy Note10+ 5G – zarówno pod względem specyfikacji jak i designu. Jedyną różnicą pomiędzy KlaytnPhone a standardowym Notatnikiem 10 jest fakt, iż sprzedawany jest on z wbudowanym portfelem do kryptowalut i kilkoma preinstalowanymi aplikacjami blockchain. Co więcej, wszystkie osoby, które zdecydują się na zakup, otrzymają 2000 tokenów Klay, czyli kryptowaluty firmy Kakao.

Zobacz także: Z Facebooka wyciekło 419 milionów numerów telefonów. Kolejna wpadka giganta

Na innych działających na Androidzie smartfonach oczywiście także możemy zainstalować wspomniane aplikacje blockchain Klaytn, jednak właściciele KlaytnPhone mogą liczyć na kilka ekskluzywnych funkcji, niedostępnych na innych urządzeniach. Co więcej, na wymienionym urządzeniu znajdziemy także Samsung Blockchain Keystore, czyli miejsce pozwalające na zarządzanie transakcjami blockchain i niektórymi danymi bezpośrednio na smartfonie. Niestety KlaytnPhone kupimy tylko w Korei Południowej – na pojawienie się sprzętu w innych krajach raczej nie mamy co liczyć.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x