Wojna handlowa pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami trwa w najlepsze, a Huawei ma coraz bardziej pod górkę. Firma ma w kalendarzu zaplanowane na ten rok jeszcze kilka ciekawych premier, a mianowicie rodzinę Mate 30 oraz składany smartfon Mate X. Ten pierwszy najprawdopodobniej zadebiutuje bez usług i aplikacji Google, jednak teraz na jaw wyszła informacja, która sugeruje, że taki sam los może spotkać model Mate X.

Huawei Mate X bez aplikacji i usług Google

Mate X z RYYB i Kirin 990

Nie da się ukryć, że składany Mate X to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Z opublikowanego kilka dni temu przez Reutersa raporcie dowiedzieliśmy się, że rodzina Mate 30 najprawdopodobniej zostanie zmuszona do premiery bez aplikacji i usług Google, co w zasadzie na pewno skończy się klapą sprzedażową. Powołując się na Nikkei Asian Review, w przypadku Mate X możemy oczekiwać tego samego. Sprzęt ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, jednak na odwołanie bana nie ma podobno co liczyć.

Zobacz także: Lud przemówił, Spotify posłuchało. Do aplikacji na Androida wróci usunięta wcześniej funkcja

Gdyby premiera Mate X nie była wielokrotnie przekładana, a on sam zadebiutował w „pierwszym terminie”, to bez problemu udałoby mu się „przemycić pełnego Androida”, zanim licencja wygasła. Nie pozostaje nam aktualnie nic innego, jak trzymać kciuki, by Huawei jakimś cudem wywinął się z zakazu i zaprezentował nam swój składany smartfon bez żadnych kompromisów. Z ciekawości: kupilibyście smartfon z Androidem, ale bez aplikacji i usług Google? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.