ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Light porzuca rynek smartfonów

Nokia 9 PureView według DxOmark — coś poszło nie tak z tym aparatem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nokia na targach IFA nadal kontynuuje wypracowany przez siebie schemat. Poznaliśmy dwa smartfony ze średniej półki, które zapowiadają się solidnie, ale też trzy feature phone’y, czyli odświeżanie kolejnych legend. Niemniej po tylu latach, odkąd HDM Global reaktywowało markę, to nadal nie poznaliśmy jednego, konkretnego flagowca, który mógłby namieszać. Oczywiście Finowi próbują, jest ciekawie, ale oczekiwania są zdecydowanie większe. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego reprezentanta, czyli Nokii 9 PureView, która po bardzo opóźnionej premierze nadal sprawiała problemy i teraz DxOmark dodatkowo nie pomógł. Wyjątkowe aparaty po prostu nie chwyciły.

Aż 5 aparatów, a Nokia 9 PureView według DxOmark to żadna rewolucja

nokia 9 pureview dxomark jakosc aparat ocena

Opublikowany dzisiaj test aparatów Nokii 9 PureView ostatecznie daje Finom 85 punktów, co jest wynikiem wręcz fatalny, jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że czołówka notuje ponad 110 punktów ze 113 na czele w wykonaniu Samsunga Galaxy Note10+. Towarzystwo najlepszego z najlepszych smartfonów HMD Global sprowadza się do iPhone’a 7 z 2016 roku, który uzyskał taki sam wynik. Zaledwie jednym punktem mniej może pochwalić się Nokia 8 Sirocco, czyli kolejny, egzotyczny model od HMD Global. Autorzy testu w głównej mierze narzekali na ograniczenia związane ze zbliżaniem obrazu, niestabilnością ekspozycji, balansem bieli i na nadmiar różu. To tyczy się zdjęć. W przypadku filmów, które zdecydowanie obniżyły ostateczną ocenę, problematyczne okazały się takie kwestie jak ograniczony zasięg tonalny, niski poziom szczegółów czy też problemy z ostrością poszczególnych obiektów.

Zobacz też: Co oferuje nowy Honor 20s?

Oczywiście, jak w każdym tekście z DxOmark, należy zaznaczyć, że ten ranking nie jest idealny, bo pozwala między innymi na przygotowanie się przez producentów do testu. W ten sposób niektóre smartfony faktycznie dobrze wypadają we właściwych próbach, podczas gdy w rzeczywistości sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jednak ciężko o lepszą alternatywę, a Nokia ewidentnie nie skorzystała z tych możliwości.

Źródło: DxOmark

Sprawdź najnowsze wpisy