iriver-tablet

Potencjał drzemiący w rynku tabletów z systemem Android zachęca kolejne firmy do stworzenia własnego urządzenia. Kolejnym graczem w segmencie niedrogich tabletów najprawdopodobniej będzie iRiver.

Firma iRiver znana jest przede wszystkim z produkcji odtwarzaczy multimedialnych, które charakteryzują się bardzo dobrej jakości dźwiękiem. Jednak użytkownicy ze względów praktycznych coraz rzadziej decydują się na zakup oddzielnego urządzenia, które wykorzystywane jest tylko w jednym celu. Koreański producent sprzętu zdecydował, że przyszedł najwyższy czas na rozwój.

Zwiększenie przychodów firmy iRiver ma być możliwe dzięki tabletowi z systemem Android. Na początek będzie to niewielkie urządzenie z ekranem o przekątnej 7 cali. Procesor to nie najnowsza, ale sprawdzona konstrukcja, jaką jest Hummingbird o mocy 1 GHz. System operacyjny, na który zdecydował się producent, to Android 2.2 Froyo. W kwestii łączności – nie mogło oczywiście zabraknąć modułu WiFi i Bluetooth 2.1. Niestety nic nie wiadomo na temat obsługi 3G.

Konfiguracja sprzętowa tabletu zdecydowanie nie rzuca na kolana. Jest to jednak dowód na to, że będzie to niedrogie urządzenie, a te nadal cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mniej wymagających użytkowników.

źródło: Liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula