Xiaomi planuje przedstawić tablet za niecałe 500 złotych jako konkurent dla iPada Mini 2

Newsy

xiaomi logo

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Chińskie firmy już na dobre oswoiły się z rynkami zbytu przekraczającymi granice Azji. Tym samym starają się one tworzyć produkty, które będą w stanie sprostać wymaganiom między innymi Europejczykom, a te do najmniejszych nie należą. Mimo wszystko wciąż urządzenia z Państwa Środka należą do najtańszych.

 

Najlepszym przykładem powyższego wstępu jest Xiaomi, które coraz poważniej myśli o oficjalnym wkroczeniu do Europy. W ofercie tego producenta znajdziemy wiele atrakcyjnych produktów, począwszy od Redmi Rice, przechodząc przez Redmi Note i na flagowym modeli Mi3 kończąc. Jednak są to tylko smartfony, a okazuje się, że Chińczycy planują również wypuścić tablet na wzór iPada Mini 2. Podobieństwo będzie widać oczywiście poprzez wyświetlacz, który ma mieć identyczną przekątną wynoszącą 7,9-cali. Ratio tego ekranu również zostanie przedstawione jako 4:3, a więc możemy spodziewać się rozdzielczości obrazu na poziomie 2048×1536. Serce tego urządzenia wciąż nie jest znane, gdyż według źródeł, Xiaomi jest w trakcie rozmów z Intelem oraz Nvidią.

 

Również nieoficjalnie powiedziane jest, że ten tablet ma nie kosztować więcej niż 500 złotych. Oczywiście najprawdopodobniej dotyczy to chińskiego rynku, ale po dodatkowych opłatach także w Europie będzie zapewne można kupić omawiany model w atrakcyjnej cenie.

 

 

źródło: Phone Arena






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x