Asus zaprezentował laptop ROG Zephyrus S GX701, który może pochwalić się niesamowitą częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 300 Hz! To jednak niejedyny przenośny komputer przedstawiony przez firmę w trakcie imprezy. Przyjrzyjmy się więc całej nowej ofercie producenta. W jej skład oprócz wyżej wymienionego ROG Zephyrus S GX70 wchodzą StudioBook One, StudioBook Pro i AsusPro B9.

Asus StudioBook One

Asus StudioBook

Zacznijmy jednak od środka, a najciekawsze zostawmy sobie na koniec. StudioBook One jest pierwszym laptopem wyposażonym w profesjonalną kartę graficzną Nvidia Quadro RTX 6000. Oczywiście, osoba osiągająca najlepsze wyniki potrzebuje najlepszego procesora. Dlatego Asus wybrał procesory Intel 9 generacji. Te w połączeniu z ekranem 4K Pantone z częstotliwością odświeżania 120 Hz i szkłem typu edge-to-edge dają w rezultacie prawdziwą bestię. Wyświetlacz charakteryzuje się również szeroką gamą kolorów z 100% spektrum Adobe RGB i wartością Delta-E niższą niż 1,0. Jak twierdzi firma Asus, urządzenie wyposażono w wydajny system chłodzenia. Jest on zbudowany ze stopu aluminium klasy lotniczej i kosmicznej. Gdy pokrywa jest otwarta, obudowa jest przechylona o 4,57 stopnia. Umożliwia to zmaksymalizowanie przepływu powietrza.

Asus StudioBook Pro X
Asus StudioBook

StudioBook Pro został wyposażony w firmowy ScreenPad 2. Jest to wyświetlacz dotykowy zamiast klasycznego gładzika. Dzięki smukłym ramkom całkowity rozmiar 17-calowego laptopa jest mniej więcej taki sam jak przeciętnej jednostki 15-calowej. Oczywiście, wyświetlacz charakteryzuje się szeroką gamą kolorów i obejmuje 97% przestrzeni barw DCI-P3. Asus zastosował w nim procesory Intel Xeon i 9th Gen Core i7, procesory graficzne Nvidia Quadro serii 5000. Natomiast opcje pamięci masowej obejmują konfigurację RAID 0 o przepustowości do 6 GBps.

AsusPro B9

Asus StudioBook

Oprócz potężnych modeli StudioBook Asus ujawnił również AsusPro B9 (B9450). Firma go reklamuje jako najlżejszy laptop biznesowy na świecie. Jego waga to zaledwie 880 gramów. Dzięki bardzo wąskim ramkom laptop z 14,1-calowym ekranem ma rozmiar typowego laptopa z 13,3-calowym wyświetlaczem. AsusPro B9 ma zaledwie 14,9 mm grubości. Producent chwali się także długim czasem pracy na baterii. Osiąga się to głównie dzięki procesorom Intel 10. generacji, które są bardzo energooszczędne. Pamięć masowa może składać się z dwóch dysków SSD PCIe o pojemności 1 TB z obsługą macierzy RAID 0 lub 1. laptop dodatkowo spełnia założenia standardu MIL-STD 810G.

Zobacz też: Poznaliśmy oficjalną datę premiery Samsung Galaxy Fold

Asus ROG Zephyrus S GX701
Asus StudioBook

Tutaj jednak mamy najciekawszy laptop, przynajmniej z punktu widzenia graczy. Będzie on pierwszym na świecie laptopem z wyświetlaczem o częstotliwości odświeżania 300 Hz! Zephyrus S GX701 będzie dostępny w październiku tego roku. Ma go napędzać procesor Intel 9th Gen wspierany przez układ graficzny Nvidia RTX 2080. Oczywiście takiego potwora należy dobrze schłodzić. Ma za to odpowiadać firmowy Aktywny System Aerodynamiczny do chłodzenia. W celu oszczędzania baterii znajdzie się w nim przełącznik GPU. Niestety, nie wiadomo na jego temat nic więcej.

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.