Google

Dwa dni temu informowaliśmy was o nowym portalu społecznościowym – Google+, teraz zaprezentujemy wam jak wygląda on od środka.

Zaczniemy od podstaw – circles, czyli grupowanie naszych znajomych. Domyślnie Google proponuje nam 4 grupy: Friends, Family, Acquaintances i Following.

GooglePlusCircleslepsze

Obsługa jest intuicyjna – przeciągamy osoby do wybranych kręgów. Gdy najedziemy na grupę, powiększa się, pokazując miniaturki osób znajdujących się wewnątrz niej.

GooglePlusCircles2

Klikając na krąg, zobaczymy więcej informacji o jego członkach, a także możemy go edytować: sortować osoby, usuwać, dodawać itd.

GooglePlusCirclesCircle

Czas na odpowiednik facebookowej tablicy – Stream. Widać duże podobieństwo do głównego rywala. Największą różnicą jest to, że przy dodawaniu posta wybieramy komu go udostępnimy – musimy mieć przynajmniej jednego odbiorcę.

GooglePlusStream

 

GooglePlusStream2

Kolejnym działem są zdjęcia, gdzie po lewej stronie znajdziemy menu z 4 możliwościami: zdjęcia z naszych kręgów, zdjęcia z telefonu, zdjęcia własne oraz swoje albumy. Gdziekolwiek nie będziemy, zawsze po prawej stronie znajdziemy przycisk 'upload photo'.

GooglePlusPhotos1

 

GooglePlus3

Jeśli najedziemy myszką na nasz dowolny album, zdjęcia utworzą wachlarz – pozwoli to nam zobaczyć co zawiera folder.

GooglePlus4

W sekcji 'profil' widzimy naszą ostatnią aktywność, możemy zmieniać swoje informacje osobiste, a także przeglądać filmy i zdjęcia powiązane z kontem.

GooglePlusProfil

Google+ oferuje nam także usługę Hangouts – konferencje wideo. Zanim rozmowa zostanie zainicjowana, nie możemy zapomnieć o poprawieniu włosów 😉 Jak widać, interfejs jest skromny, a przez to łatwy w obsłudze.

GooglePlusHangouts

 

Funkcjonalność programu na Androida jest praktycznie taka sama jak wersji w przeglądarce, dlatego nie będę opisywał każdej z nich. Warto wspomnieć o tym, że z poziomu aplikacji możemy zrobić zdjęcie, które będzie automatycznie umieszczone w Google+.

GoogleSnap1

GoogleSnap2

GoogleSnap3

GoogleSnap4

GoogleSnap5

GoogleSnap6

 

Na koniec tego krótkiego wprowadzenia do nowej usługi przygotowaliśmy dla was coś specjalnego – zaproszenia do Google+. Zasady są proste: pierwsze 50 komentarzy dostaje zaproszenie. W komentarzu napiszcie swój adres Gmail. Uwaga, nie komentujcie pod komentarzami innych, liczą się tylko te odnoszące do artykułu. Będziemy was na bieżąco informować kiedy limit osób zostanie przekroczony. UPDATE: Jesteście naprawdę szybcy, niedługo otrzymacie swoje zaproszenia UPDATE2: zaproszenia wysłane, jeśli jesteście w grupie szczęśliwców i NIE otrzymaliście zaproszenia, dajcie znać. UPDATE3: Chodzą słuchy, że Google wprowadziło ograniczoną ilość rejestracji z jednego polecenia na godzinę. Proszę o spróbowanie później, może coś się zmieni. UPDATE4: Z tego co widzę, już dużej ilości osób udało się zarejestrować 🙂

Jeśli nie zdążyliście – nie martwcie się, zaproszenie może wysyłać każdy kto już należy do Google+. Jak to zrobić? Google chwilowo zablokowało przycisk invite, więc jedyną możliwością jest napisanie posta na swoim Streamie, a następnie podzielenie się z nim (share) z osobami lub kręgami, które chcemy zaprosić. Nie jest to zbyt skomplikowane, a dzięki reakcji łańcuchowej wierzymy, że niedługo wszyscy dostaniecie się do nowego serwisu społecznościowego.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński