Spotify to aktualnie największy i najpopularniejszy na świecie muzyczny portal streamingowy, w którego ofercie znajdziemy kilkadziesiąt milionów utworów muzycznych. Z oferty giganta korzysta naprawdę wiele osób, na co z pewnością wpływa fakt, że aplikacja Spotify jest dostępna na prawie każdym popularnym urządzeniu elektronicznym. Użytkownikom apki na Androida niedawno zabrano jednak istotną dla wielu funkcję. Na tyle istotną, że po niemałym oburzeniu społeczności firma zdecydowała się ją przywrócić.

Aplikacja Spotify na Androida ponownie z lubianą funkcją

Spotify ochrona rodzicielska

W niedawnej aktualizacji z aplikacji Spotify na Androida zniknęła ważna dla wielu funkcja. Mowa oczywiście o widgecie, za pomocą którego mogliśmy kontrolować aktualny utwór i przewijać do kolejnych. Decyzja o jego usunięciu nie została zbyt dobrze uargumentowana – Spotify poinformowało jedynie, że zdecydowało się na taki krok, bo tak samo działająca funkcja jest dostępna w innym miejscu. Firma nie spodziewała się jednak, że jej decyzja wzbudzi tak wiele kontrowersji. Kto by pomyślał, że tak dużo osób korzysta z tego widgetu? Na pewno nie Spotify.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Nie instaluj Androida 10 na swoim Pixelu! Google dało ciała z aktualizacją

Po głośnym odzewie społeczności, Spotify zdecydowało się przywrócić uwielbiany widget w nadchodzącej aktualizacji aplikacji. Co więcej, zostanie on nieco ulepszony – wizualnie jak i pod względem wydajności. Dobrą nowinę zdradził pracownik firmy na forach społeczności, więc jest to jak najbardziej pewna informacja. Gigant niestety nie poinformował, kiedy dokładnie zadebiutuje aktualizacja z wyczekiwanym widgetem. Miejmy nadzieję, że prędko.

Źródło: The Verge
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.