YouTube nie ma w ostatnim czasie łatwo, bowiem niedawno portal pozwali YouTuberzy LGBTQ, a na dodatek algorytm serwisu niesłusznie usunął wiele filmów, których twórcy nieco się zezłościli, delikatnie mówiąc. Później wyszło na jaw, że YouTube naruszył prywatność dzieci, w związku z czym będzie musiał zapłacić karę grzywny w wysokości do 200 milionów dolarów. Dokładna kwota nie była wówczas znana, jednak dziś uległo to zmianie.

Ile YouTube zapłaci za naruszenie prywatności dzieci?

YouTube ogranicza tłumaczenia filmów

Na samym początku wspomnę, że nawet gdyby grzywna była najwyższa z możliwych (200 mln zielonych), to dla takiego giganta jakim jest Google, właściciel YouTube’a, nie zrobiłoby to żadnej różnicy. Ile więc zapłaci portal? Federalna Komisja Handlu orzekła, że jedyne 170 milionów dolarów.

Zobacz także: Poznajcie Zao – aplikację deepfake, której możliwości wprawią Was w osłupienie

Dużo, mało? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami. W całej sprawie chodziło o to, że YouTube złamało prawo dokonując profilowania dzieci w celu serwowania im spersonalizowanych reklam. Przez „dzieci” mam tutaj na myśli osoby w wieku do 13 lat. Google od razu zaznaczyło, że nie zamierza walczyć i przyjmie na klatę każdą karę. Należy dodać, że ugoda wiąże się także z koniecznością wprowadzenia zmian w zasadach pokazywania reklam młodszym widzom. Jeśli chcecie zapoznać się ze szczegółami sprawy, to przeczytajcie mój poprzedni artykuł.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.