ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android 10 odmieni zwykłe aparaty słuchowe

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Oprócz funkcji takich jak tryb ciemny dla całego systemu i bardziej szczegółowa kontrola prywatności, Android 10 dodaje nowe funkcje dostępności. Jednym z najważniejszych punktów programu jest pomoc osobom noszącym aparaty słuchowe w jak najlepszym wykorzystaniu smartfonów z systemem Android. Dzięki nowemu protokołowi o nazwie Audio Streaming for Hearing Aids (ASHA), osoby niedosłyszące będą mogły korzystać ze swojego smartfonu Google Pixel w celu przesyłania strumieniowego dźwięku, w tym zarówno muzyki, jak i rozmów, bezpośrednio do aparatów słuchowych — zasadniczo sprawiając, że będą one działać jak każdy inny zestaw słuchawkowy Bluetooth.

Android 10 aparaty słuchowe

Android 10 aparaty słuchowe

Co więcej, przesyłanie strumieniowe odbywa się za pośrednictwem technologii Bluetooth Low Energy (BLE). Dzięki temu zarówno aparaty słuchowe, jak i telefon mogą mieć wystarczająco dużo energii, aby wytrzymać cały dzień. W momencie uruchomienia funkcjonalność jest kompatybilna ze smartfonami Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a i Pixel 3a XL. Funkcja ta działa w połączeniu z aparatami słuchowymi ReSound LiNX Quattro i Beltone Amaze oraz procesorem dźwięku Cochlear Nucleus 7.

Zobacz też: Snapdragon 8cx może konkurować pod względem czystej mocy z niskonapięciowym Intelem i5

W ciągu ostatniego roku Google włożył wiele wysiłku, aby system Android stał się bardziej dostępny dla osób niedosłyszących. W lutym firma wydała aplikację Sound Amplifier, która zasadniczo przekształca smartfon z systemem Android w aparat słuchowy. Potrzeba tego typu aplikacji i funkcji jest jasna. Według Światowej Organizacji Zdrowia, około 466 milionów ludzi na całym świecie cierpi z powodu upośledzenia słuchu. Co gorsza, liczba ta rośnie o miliony każdego roku. Dlatego też dobrze, że coraz więcej firm zauważa ten problem i stara się podnosić komfort życia osób nim dotkniętych.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy