ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ruszyła przedsprzedaż Samsunga Galaxy Tab 10.1 4G LTE

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
Samsung Galaxy Tab 10.1 4G LTE

Mijają kolejne tygodnie oczekiwania na Samsunga Galaxy Tab 10.1, który od pewnego czasu jest dostępny na terenie Stanów Zjednoczonych. W jednej z amerykańskich sieci wystartowała przedsprzedaż modelu z obsługą standardu 4G LTE.

Model dystrybucyjny tabletów z systemem Android wygląda niemal identycznie w przypadku wszystkich producentów. W momencie, gdy urządzenia te trafiają do sprzedaży dostępne są wyłącznie w wersji WiFi, różniąc się od siebie przede wszystkim ilością dostępnej pamięci, jaka została wbudowana.

Już na etapie premiery padają informację, że niedługo po pojawieniu się wersji WiFi mają być dostępne również modele obsługujące transmisję danych za pomocą sieci komórkowych. Tak też było w przypadku Samsunga Galaxy Tab, który od kilku tygodni dostępny jest w Stanach Zjednoczonych i na razie nie wiadomo, kiedy będzie dostępny w pozostałych krajach.

Jeden z największych operatorów komórkowych w USA, sieć Verizon, od pewnego czasu wspominał o chęci wprowadzenia modelu obsługującego szybką transmisję danych, jaką jest 4G w standardzie LTE. W przypadku, gdy użytkownik tabletu będzie znajdował się poza zasięgiem 4G LTE, możliwe będzie korzystanie z transmisji danych w standardzie 3G.

Pozostaje jeszcze kwestia ceny, która może być pewnego rodzaju podpowiedzią ile orientacyjnie taki tablet może kosztować w Europie. Okazuje się, że za 16 GB wersję trzeba będzie zapłacić 529.99 dolarów – model z pamięcią 32 GB wyceniono natomiast na 629.99 dolarów. Wszystkie ceny dotyczą użytkowników, którzy zdecydują się na podpisanie dwuletniej umowy z operatorem. Z całą pewnością można więc uznać, że urządzenie jest naprawdę drogie.

źródło: AndroidCommunity

Sprawdź najnowsze wpisy