Wyglad Huawei Mate 30 Pro bez tajemnic – poznaj go z kazdej strony

Paweł Maretycz Newsy 2019-09-04

Targi IFA tuż za rogiem. Firmy przygotowują się do premiery nowych smartfonów, tak aby te trafiły do sklepów w sezonie przedświątecznym. Mimo że nie Huawei nie zapowiadał premiery Mate 30 Pro podczas imprezy, to wiele informacji wskazuje na to, że zostanie on zaprezentowany 19 września w Monachium. Niestety, urządzenie wystartuje bez usług Google. Wielu uważa, że spowoduje to klęskę sprzedażową poza granicami Chin.

Wygląd Huawei Mate 30 Pro

Poza tym informacje były dotychczas ograniczone. @OnLeaks, wybitny specjalista od przecieków podzielił się grafikami i filmem prezentującym wygląd Huawei Mate 30 Pro, we współpracy z Pricebaba. Wraz z tym przeglądem istnieje również szereg renderingów o bardzo wysokiej rozdzielczości. Oczywiście mamy tutaj do czynienia z modelem CAD, a nie zdjęciami realnego urządzenia. Co prawda nie ma zbyt wielu informacji na temat specyfikacji. Mimo to wiemy, że Huawei Mate 30 Pro będzie zasilany przez chipset Kirin 990, który również ma być zaprezentowany na targach IFA. Oczekuje się również, że będzie miał wbudowany modem 5G. Konfiguracje pamięci RAM i pamięci masowej nie są jeszcze znane.

Zobacz też: Nanorurki węglowe zastąpią krzem? Prace już trwają

Wiele jednak dowiedzieliśmy się na temat zastosowanych aparatów. Główny sensor to 40 Mpix jednostka. Ma on mieć zmienną wartość przysłony f/1,4-f/1,6 i układ pikseli RYYB. Drugi aparat fotograficzny, również o rozdzielczości 40 Mpix ma być obiektywem szerokokątnym 120 stopni. Natomiast trzeci może być teleobiektywem o rozdzielczości 8 Mpix z 5-krotnym zoomem. Nie wiadomo jednak, za co ma odpowiadać ostatni z modułów. Możliwe jednak, że będzie to obiektyw przeznaczony dla zdjęć makro. Smartfon ma być zasilany przez akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania bezprzewodowego do 25 W. Nie wiadomo jednak z jaką mocą naładujemy smartfon przy pomocy kabla.

Źródło: XDA


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x