ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LG składany smartfon patent

Patent pokazuje potencjalną odpowiedź LG na Galaxy Fold i Mate X

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Składane smartfony to wciąż gorący temat. Największe emocje wzbudzają bez wątpienia konstrukcje od Samsunga i Huaweia. Ten pierwszy szykuje się już do ponownej premiery Galaxy Fold, a Mate X też już niedługo zawita na rynku. Oczywiście jeszcze kilku innych producentów może się pochwalić swoim składanym smartfonem, aczkolwiek urządzenia te nie cieszą się taką popularnością jak wymieniona wyżej dwójka. LG opatentowało jednak konstrukcję, która może być świetną odpowiedzią na Galaxy Fold i Mate X.

LG szykuje odpowiedź na Galaxy Fold i Mate X? Sugeruje to patent

Powyższe rendery przygotowała redakcja holenderskiego portalu LetsGoDigital w oparciu o schemat urządzenia, które LG opatentowało w kwietniu. Możemy tu zobaczyć, że bez wątpienia jest to składany smartfon, który na dodatek byłby świetną odpowiedzią na Galaxy Fold i Mate X. Sprzęt można składać podwójnie, a na dodatek współpracuje ze specjalnym stylusem, którego można ukryć w jednym z dwóch zawiasów.

Zobacz także: Chcesz pomóc zadbać o środowisko? Obejrzyj film porno

Gdy urządzenie jest rozłożone, przypomina tablet o formacie 16:10. Z kolei gdy zostanie złożone, zaczyna wyglądać jak normalnej wielkości smartfon. Patent pokazuje także bardzo małe ramki, które wyglądają bardzo estetycznie i pasują do całej konstrukcji. Choć na renderach wszystko prezentuje się bardzo fajnie, w rzeczywistości urządzenie może wyglądać nieco inaczej. Rzecz jasna, jeśli kiedykolwiek powstanie, bo patenty często mają to do siebie, że już na zawsze pozostają tylko patentami. Biorąc pod uwagę fakt, że LG opatentowało już kilka podobnych konstrukcji i zapowiedziało, że wkrótce pokaże składany smartfon, ciężko stwierdzić, która konstrukcja ostatecznie ujrzy światło dzienne. Osobiście chciałbym zobaczyć powyższą, bo prezentuje się bardzo sensownie.

Źródło: Android Authority, Letsgodigital

Sprawdź najnowsze wpisy