OPPO wkrótce dołączy do Xiaomi i Realme, gdy ogłosi swój własny smartfon ze Snapdragonem 665. Telefon, który nazywa się OPPO A9 2020, został już ogłoszony przez OPPO Vietnam. Smartfon ten będzie się wyróżniał nie tylko procesorem. Pozostałe jego parametry także będą robiły wielkie wrażenie.

Specyfikacja Oppo A9 2020

Specyfikacja Oppo A9 2020

Oppo A9 2020 ma 6,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+. Jego sercem ma być układ Snapdragon 665. Ten ma być wspierany przez aż 8 GB pamięci operacyjnej. Biorąc pod uwagę półkę cenową, do której należy rzeczony smartfon, wartość ta jest wręcz niesamowita. Szkoda jednak, że producent nie wolał ograniczyć jej o połowę i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na wyświetlacz Full HD+. Jeśli zaś chodzi  o miejsce na pliki użytkownika, to smartfon ma oferować 128 GB pamięci masowej. Smartfon będzie mógł się pochwalić akumulatorem o pojemności 5000 mAh. Nie wiadomo jednak nic o wsparciu dla szybkiego ładowania.

Zobacz też: Oppo stawia na wyświetlacze 90 Hz

Oppo A9 2020 ma posiadać poczwórny aparat. Główny sensor ma oferować rozdzielczość 48 Mpix, który ma być wspierany przez aparat szerokokątny 8 Mpix. Ich uzupełnieniem mają być aparat 2 Mpix makro oraz czujnik głębi również o rozdzielczości 2 Mpix. Z przodu natomiast znajdziemy aparat selfie 16 Mpix. Znane są także wymiary urządzenia. Te wynoszą 163,6 × 75,6 × 9,1 mm. Telefon waży przy tym 195 gramów. Muszę przyznać, że gdyby nie wyświetlacz to byłaby świetna alternatywa dla Redmi Note 8. Z drugiej jednak strony wciąż nie wiadomo, na ile zostanie on wyceniony przez producenta. Zastanawia mnie także, w jakim celu Oppo zdecydowało się na zastosowanie aż 8 GB RAM? Czy jest to jedynie zabieg marketingowy, czy ma także jakiś sens z użytkowego punktu widzenia? Na te pytanie poznamy jednak odpowiedź w przyszłości.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.