Firma Garmin ogłosiła następną generację swojego smartwatcha z GPS. Fenix 6 Series. Jej głównym wyróżnikiem jest flagowy model z ładowaniem słonecznym. Za ten wariant przyjdzie nam jednak zapłacić 1149,99 USD. Na szczęście istnieją tańsze modele, które nie uwzględniają ładowania energią słoneczną. Ich ceny zaczynają się od 599,99 USD. Odpowiednio nazwany Fenix 6X Pro Solar Edition jest pierwszym zegarkiem GPS firmy, który ma funkcję ładowania słonecznego. Wykorzystuje przezroczysty panel słoneczny do ładowania, czyli tak zwany Power Glass. Nie jest on w stanie sprawić, że zegarek nie będzie wymagał ładowarki. Jednak może w znacznym stopniu zwiększyć żywotność baterii. Ta osiąga do 24 dni w trybie smartwatcha i 16 godzin w trybie GPS.

Garmin Fenix 6

Garmin Fenix 6

Zegarek został wyposażony w 1,4-calowy, czytelny w świetle słonecznym wyświetlacz. Jest on o 36 procent większy niż w modelach z serii Fenix 5X. Został wykonany z tytanu. Natomiast jego rozmiar to 51 mm. Istotnym elementem jest w jego przypadku oprogramowanie. Funkcja Dynamic PacePro firmy Garmin pomaga biegaczom utrzymać tempo dostosowane do stopnia zaawansowania. Natomiast pulsometr i Pulse Ox dają dodatkowy wgląd w aktywność. Monitor energii ciała wykorzystuje zmienność tętna, stres, sen i inne wskaźniki, aby ocenić, kiedy możesz być gotowy do działania lub kiedy najlepiej jest odpocząć.

Zobacz też: Powiadomienia z Androida na Windows 10

System planowania wznoszenia ClimbPro zapewnia informacje w czasie rzeczywistym, takie jak nachylenie, odległość i przyrost wysokości, aby pomóc we wspinaczce. Czujniki ABC, w tym wysokościomierz do pomiaru wysokości, barometr do monitorowania pogody i trzyosiowy kompas elektroniczny, będą niezwykle przydatne dla podróżników. Firma Garmin przygotowała nawet mapy narciarskie, które pokazują nazwy tras i oceny trudności dla ponad 2000 ośrodków na całym świecie.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.