ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wiedźmin 3 z synchronizacją save

Wiedźmin 3 ciągle zyskuje na popularności

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Dla wielu graczy Wiedźmin 3: Dziki Gon jest jedną z najlepszych gier wideo, jeśli nie najlepszą. Nie dziwi więc fakt, że czteroletni tytuł pozostaje głównym źródłem dochodu CD Projektu i w pierwszej połowie 2019 roku sprzedał się lepiej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Wiedźmin 3 sprzedaje się coraz lepiej

Wiedźmin 3 sprzedaje się coraz lepiej

Wiceprezes polskiego developera gier i dyrektor finansowy Piotr Nielubowicz pisze, że wyniki finansowe spółki za pierwsze półrocze były wynikiem silnej sprzedaży gry Wiedźmin 3. Do tej pory RPG sprzedał ponad 20 mln egzemplarzy na wszystkich platformach.

To dodatkowo potwierdza nasze przekonanie, że inwestowanie w najwyższej jakości gry się opłaca. Oraz że takie gry mogą nadal dobrze sprzedawać się przez wiele lat. W pierwszej połowie 2019 roku gracze kupili więcej egzemplarzy Wiedźmina 3 niż w pierwszej połowie ubiegłego roku.

Dodatkowo to nie jedyny sukces firmy. Dzięki zapierającej dech w piersiach rozgłosowi otaczającemu Cyberpunk 2077, zamówienia przedpremierowe na grę są wysokie, przy czym jedna trzecia cyfrowych zamówień na PC pochodzi z platformy CD Projekt GOG. Według raportu zarządu firmy CD Projekt wciąż się rozwija. Na dzień 30 czerwca 2019 roku zatrudnionych było 953 pracowników, w porównaniu z 887 na koniec 2018 roku. CD Projekt Red odpowiada za 777 z nich. To oznacza wzrost z 698, podczas gdy liczba pracowników GOG spadła z 189 do 176.

Zobacz też: Gamingowy… powerbank od Xiaomi

Raport wspomina również o migracji w kierunku modelu dual-franchise (Wiedźmin i Cyberpunk) wspieranego przez kilka niezależnych linii produktowych. Sugeruje to, że w drodze może być więcej gier opartych na wiedźmińskim uniwersum. Nie liczyłbym tutaj jednak na Wiedźmina 4. Przynajmniej niezbyt szybko. Wraz z pojawieniem się Wiedźmina 3 na Nintendo Switch w październiku tego roku, spodziewamy się, że gra zacznie przynosić jeszcze więcej pieniędzy CD Projekt. Nieźle jak na grę wydaną w maju 2015 roku.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy