HarmonyOS2

Huawei dzieli się z programistami Ark Compiler, czyli kompilatorem dla Harmony OS

Newsy

Huawei wprowadził kompilator Ark Compiler na początku tego roku w celu poprawy szybkości renderowania aplikacji. Jest to nowy sposób efektywnego przetwarzania kompilacji aplikacji poprzez bezpośrednie wykonanie kodu maszynowego/kodu binarnego na kod źródłowy. Zastępuje on domyślny kompilator ART systemu Android i pomaga w szybszym renderowaniu aplikacji poprzez usunięcie trzech dodatkowych frameworków.

Huawei udostępnia Ark Compiler

Huawei udostępnia Ark Compiler

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Po roku od komercyjnego uruchomienia Huawei wprowadził wreszcie swoją oficjalną stronę internetową. Jej celem jest promowanie jego autorskiego systemu operacyjnego Harmony OS. Umożliwia ona użytkownikom pobieranie i dostęp do kodu źródłowego i kompilatora. Huawei chce dzielić się kompilatorem i go rozwijać wraz z twórcami oprogramowania. Jest to sposób na innowacje przemysłowe i budowanie otwartego ekosystemu. Huawei opracował nowy kompilator, aby przezwyciężyć powolną reakcję aplikacji na smartfony. Żeby uczynić go bardziej atrakcyjnym, firma wydała niedawno swój kod źródłowy, oznaczając go jako open source.

Zobacz też: Poznajcie Zao – aplikację deepfake, której możliwości wprawią Was w osłupienie

Usuwa on różne dodatkowe frameworki i redukuje pracę procesora nad konwersją kodu maszynowego do języka systemu. Ma kilka zalet w stosunku do kompilatora Ark, takich jak lekki czas działania, oprogramowanie i koordynacja sprzętowa oraz wsparcie dla wielu platform. Ark Compiler jest pomostem pomiędzy systemem Harmony OS a ekosystemem Android. Programiści mogą łatwo rozszerzyć wsparcie dla aplikacji Androida dla systemu Huaweia w ciągu dwóch dni za jego pośrednictwem. Dodatkowo Huawei testuje smartfon Mate 20 lite oparty na systemie Harmony OS.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x