Mapy Google to dla wielu (w tym mnie) najlepsza aplikacja w swojej kategorii. Z pomocą nawigacji giganta z Mountain View dotarłem już w wiele miejsc, które znaleźć w „normalny sposób” niewątpliwie miałbym problem. Dlatego też cieszy mnie, gdy Mapy Google dostają aktualizacje z nowymi rozwiązaniami. Tym razem jest tak samo – Google Maps może się już poszczycić znacznie lepszą integracją ze świetnym narzędziem Street View.

Mapy Google z lepszą integracją ze Street View

Mapy Google Street View

W najnowszej aktualizacji Map Google oznaczonej numerkiem 10.23.4 zapewniono o wiele lepszą integrację aplikacji z narzędziem Street View. Jak możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu, do wyboru mamy teraz nową warstwę prezentowanej nam mapy. Mowa rzecz jasna o zaznaczonym czerwonym kółkiem Street View. Gdy ją wybierzemy, to na mapie zobaczymy zaznaczone niebieskim paskiem miejsca, do których dotarł samochód Google, w konsekwencji czego my możemy wybrać się na wirtualny spacer po okolicy. Aby obejrzeć dane miejsce wystarczy kliknąć w wybrany niebieski pasek.

Zobacz także: Wrześniowe nowości na HBO GO. Oto lista filmów i seriali, które pojawią się na platformie

Opisywana nowość nie jest rzecz jasna niczym wielkim, ale z pewnością ułatwi życie wielu sympatykom Street View. Dotychczas uruchamianie Street View w Mapach Google nie należało do najprzyjemniejszych czynności – na mapę trzeba było przeciągnąć żółtego ludzika. Wiele osób irytował fakt, że niekiedy po prostu to nie działało, bo w danym miejscu nie przejechał wcześniej samochód Google. Teraz nie musimy już liczyć na łut szczęścia, bo od razu widzimy, gdzie Street View jest dostępne.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.