andypad

Od pewnego czasu pojawiają się informacje dotyczącego tabletu, który nosi nazwę AndyPad. Producent ma zamiar przyciągnąć klientów przede wszystkim ceną, która na tle konkurencji prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Informacje pochodzące z wielu źródeł wskazują na to, że AndyPad ma być wyposażony w 7-calowy ekran – jego rozdzielczość ma być uzależniona od wersji. W przypadku podstawowego modelu wyświetlacz będzie miał 860 x 480 pikseli. Osoby, które zdecydują się na wariant Pro otrzymają tablet z ekranem o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

andypad_prev

Producent zdecydował się na zastosowanie procesora Cortex A8, o mocy 1.2 GHz. RAM to zaledwie 512 MB, co wskazuje na to, że w przypadku bardziej wymagających aplikacji mogą występować problemy w działaniu. Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie do 8 GB plików. Poza tym przewidziano port USB, HDMI i moduł WiFi. Systemem operacyjnym będzie Android 2.3 Gingerbread.

AndyPad do sprzedaży ma trafić zaraz po wakacjach, a więc we wrześniu. Największym atutem tego tabletu ma być jednak jego cena, która będzie oscylowała w granicach 129 funtów. Tablet ma być dostępny globalnie, a więc bardzo prawdopodobne, że trafi również do Polski.

źródło: Netbooknews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula