Oppo stawia na wyświetlacze 90 Hz

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-09-02

Zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek serii smartfonów Oppo Reno, firma wprowadziła ostatnio jej kontynuację, czyli Oppo Reno2. Tymczasem wiceprezes firmyl Shen Yiren ujawnił, że producent przygotowuje się do prezentacji kolejnego smartfonu, który będzie wyposażony w wyświetlacz 90 Hz. Dodał jednak, że nie będzie on należał do rodziny Reno2. Nie chodzi więc o wariant 5G, o którym pisał Łukasz.

Oppo wyświetlacze 90 Hz

Oppo wyświetlacze 90 Hz

Tajemniczy smartfon z wyświetlaczem 90 Hz od Oppo ma się ukazać już w połowie września. Niestety, nie wiadomo niczego więcej na jego temat. Informacje z innych, jednak już nieoficjalnych źródeł są jednak znacznie ciekawsze. Okazuje się bowiem, że Oppo chce całkowicie przejść na wyświetlacze 90 Hz w ciągu najbliższych kilku lat. Oczywiście brzmi to nadzwyczaj dobrze. O ile we flagowcach powoli staje się to już standardem, tak średnia półka wiele zyskałaby dzięki takiej technologii odświeżania obrazu. Mimo to jednak trochę po marudzę.

Zobacz też: Ciekawe historie z serwisów #2

Mówimy w końcu o kilku latach. Informacje nie podają, o ile lat dokładnie chodzi. Może to się więc stać równie dobrze za dwa, za trzy, ale i za osiem lat. Oczywiście pierwsze efekty powinniśmy zobaczyć w ciągu tych najbliższych. Jednak producent niemal na pewno będzie się skupiał głównie na najwyższej półce. Dodatkowo nie wiadomo, co będzie standardem za te kilka lat. Możliwe więc, że za te 5 lat nawet w niższej półce nie tyle 90 Hz, ile nawet 120 Hz będzie standardem.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x