Xiaomi z aparatem 144 Mpix

Po co się ograniczać? Xiaomi szykuje 4 smartfony z aparatem 108 MPx

Newsy

W zeszłym roku w ramach ewolucji aparatów w smartfonach poznaliśmy możliwości stosowania więcej niż dwóch matryc jednocześnie. Nie była to rewolucja, a po prostu pokazanie możliwości różnych obiektywów w ramach jednego urządzenia. Jednak trwający rok już na wielu płaszczyznach nas zaskoczył. Przede wszystkim pojawiły się peryskopy i tu patrz na Huawei P30 Pro oraz Oppo Reno 10x Zoom. Kolejna swego rodzaju nowość to łączenie czterech pikseli w jeden i popularność matryc 48 MPx, które produkowały zdjęcia 12 MPx. Niedawno Redmi Note 8 Pro podniósł poprzeczkę z 64 MPx (16 MPx). Tymczasem Xiaomi i Samsung szykują się na 108 MPx, a ostatnie doniesienia wskazują, że Chińczycy wydadzą co najmniej 4 takie modele.

Aparat 108 MPx ma trafić do przynajmniej 4 smartfonów Xiaomi

Xiaomi Mi Mix 4 108 Mpix

Tym razem nie mamy do czynienia ze specjalnymi zapowiedziami Xiaomi, a śledzeniem kodu aplikacji galerii, którą znają wszyscy użytkownicy MIUI. Ostatnia aktualizacja dodaje obsługę do oglądania zdjęć 108 MPx w pełnej rozdzielczości. Naturalnie na co dzień będą to fotografie 27 MPx, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie łączyć pikseli. Dlatego taka obsługa jest potrzebna. Jednak w kodzie wyraźnie ograniczono dostęp do niej do czterech modeli: tucana, draco, umi i cmi. Każdy jest powiązany z Xiaomi, ale nikt nie wyklucza, że przynajmniej jeden z nich ostatecznie nie zostanie przedstawiony jako reprezentant marki Redmi.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Motorola One Zoom i One Pro już nie mają przed nami tajemnic.

Nietrudno też się domyślić, że pod jedną z tych nazw kodowych kryje się Xiaomi Mi Mix 4 i typowany jest jako pierwszy, który wykorzysta flagową matrycę Samsunga. O ile Sony jeszcze nie zdecydowało się na zaprezentowanie odpowiednika, tak tylko jednostka Koreańczyków jest przewidywana dla całej czwórki. Niestety, na razie ciężko ocenić, kiedy dokładnie poznamy pierwszy z opisywanych modeli.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x