Często spotykam się z opiniami, że smartfony do gier to istny absurd. Wielu ludzi powtarza, że nie mają one większego sensu, ponieważ brakuje gier na mobilne systemy. Nie jest to jednak prawdą. Powstała masa świetnych gier na urządzenia mobilne. Mimo to wciąż panuje przekonanie, że smartfony do gier to absurdalna kategoria sprzętu. Co jednak powiecie na gamingowy… powerbank?

Gamingowy powerbank od Xiaomi

Gamingowy powerbank

Sama idea z pozoru brzmi dość absurdalnie. Jednak spójrzmy na rynek komputerów PC. W ich przypadku przecież akcesoria dla graczy są już standardem. Nikogo nie dziwią słuchawki, klawiatury czy podkładki pod myszkę przeznaczone dla graczy. Nic więc dziwnego, że producenci smartfonów do gier postanowili przenieść to także na swoje podwórko. Oczywiście zwykle ma to swoje uzasadnienie, ponieważ chodzi tu nie tylko o sam wygląd, ale i ergonomię rozgrywki. Tutaj jednak ta zasada również się sprawdza.

Zobacz też: Smartfony, których teoretycznie potrzebujemy, ale nie wrócą już nigdy

Gamingowy powerbank od Xiaomi należy do marki Black Shark, czyli tej, do której należą smartfony do gier firmy. Oferuje on pojemność 10000 mAh. Jest to spora wartość, która jednocześnie nie obciąża zbytnio właściciela. Jednak takie urządzenia są już dość powszechne. To, co wyróżnia ten gamingowy powerbank, rzecz jasna poza wyglądem, to szybkość ładowania. Oferuje bowiem do 18 W na wejściu i wyjściu. Oznacza to, że jest w stanie w ciągu 30 minut naładować baterię we flagowym Black Shark 2 od 0 do 47 procent. D0datkowo sam może być ładowany z taką samą mocą. Jest to olbrzymia zaleta. Wiele z powerbanków o dużych pojemnościach mimo obsługi szybkiego ładowania sprzętów ładuje się bardzo wolno. Przejdźmy jednak do punktu drugiego, czyli obudowy. Ta ma dość… niecodzienną stylistykę. Została wykonana z gumy i metalu. Urządzenie jest już w sprzedaży w cenie 119 yuanów ($16) poprzez oficjalną stronę internetową Black Shark i Mi.com.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.