ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S II Plus?

Autor: Michał Brzeziński Kategoria: Newsy
Galaxy_S2

Jeśli pamiętacie, Samsung Galaxy S doczekał się swojego ulepszonego odpowiednika – Galaxy S Plus. Różnił się on przede wszystkim procesorem oraz bardziej pojemną baterią. Wygląda na to, że aktualny flagowy model koreańskiego producenta również będziemy mogli kupić w lepszej wersji – Galaxy S II Plus.

Oficjalny powód nie jest znany, ale spekulacje mówią o dwóch możliwościach. Pierwsza jest taka, że Samsung chce być zdecydowanym liderem w technologicznym wyścigu, nie dając szans innym dwurdzeniowcom jak HTC Sensation lub HTC Evo 3D. Z drugiej strony, na jesień zapowiadana jest premiera iPhone’a 5 – Galaxy S II Plus ma być jego godnym konkurentem. 

Najważniejszym ulepszeniem będzie układ Exynos o taktowaniu procesora 1,4 GHz. Pozostałe parametry mają pozostać takie same, możliwe jest za to wprowadzenie chipu NFC. Smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida 2.3.4.

Na razie nie wiadomo, czy urządzenie w ogóle należeć będzie do linii Galaxy, ale scenariusz ten wydaje się najbardziej prawdopodobny.

Tutaj samo nasuwa się pytanie: czy Samsung naprawdę potrzebuje szybszego procesora, żeby wygrać z konkurencją?

źródło: unwiredview.com

Sprawdź najnowsze wpisy