ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google+, czyli nowy portal społecznościowy

Autor: Michał Brzeziński Kategoria: Newsy
Google

Google zaprezentowało to, o czym krążyły plotki od jakiegoś czasu – swój własny portal społecznościowy.

Nagle, bez specjalnej okazji Google ogłosiło, że chce rywalizować z Facebookiem. Nowy portal nazywać się będzie Google+, a od dzisiaj warto zapamiętać następujące funkcje:

  • Circles – kręgi społeczne, hierarchia znajomych – coś, co gigant z Mountain View uważa za bardzo naturalne. Każdego znajomego będziemy mogli przypisać do różnych kręgów, co daje nam możliwość udostępniania informacji wybranym osobom.
  • Stream – poprawiony Buzz, działa na zasadzie tablicy z Facebooka – udostępniamy swoje statusy i przeglądamy co napisali/wrzucili nasi znajomi.
  • Huddle – grupowy czat, bazujący na naszych kręgach. Na komputerach na pewno dostępne będą wideokonferencje, miejmy nadzieję, że doczekamy się ich również na Androidzie.
  • Instant Upload – funkcja, która dotyczy przede wszystkim użytkowników Androida. Każde zdjęcie oraz film uchwycony smartfonem będzie automatycznie uploadowany do naszego prywatnego folderu w Google+. Dzielenie się z innymi będzie szybsze, a w teorii nawet natychmiastowe.

Na razie projekt jest w fazie beta i tylko wybrane osoby mogą korzystać z dobrodziejstw nowego portalu społecznościowego. Jedno wiemy na pewno – Android będzie ważną częścią całego projektu (w przygotowaniu jest też aplikacja na iOS).

Poniżej prezentacja aplikacji Google+ na Androida:

Jak widać, zapowiada się ciekawie. Przydatną funkcją może być automatyczne powiadamianie, gdy w pobliżu znajduje się nasz dobry znajomy. Program dostępny jest w Android Markecie (link), chociaż bez konta w Google+ niczego ciekawego nie zobaczycie.

Sądzicie, że ten projekt ma szansę w starciu z takim gigantem jak Facebook?

Dla zainteresowanych, więcej filmików dotyczących Google+:

źródło: androidandme.com

Sprawdź najnowsze wpisy