Oppo R1S, czyli wydajniejsza wersja R1 ze Snapdragonem i LTE w środku

Newsy

oppo r1s

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Słuch o Oppo po premierze Find 7 w dwóch odmianach zaginął. Firma prezentując swój najnowszy flagowy model pokazała, że liczy się na rynku, ale nie tylko topowymi urządzeniami należy walczyć toteż Chińczycy ponownie przypominają o sobie na niższych półkach cenowych odświeżając jeden z obecnych smartfonów ze swojego portfolio.

 

Pod koniec zeszłego roku w gamie produktów Oppo pojawił się model R1, a teraz firma uznała, że należy odświeżyć to urządzenie między innymi poprzez dodanie literki „S”. Tak oto design i wygląd kompletnie się nie zmienił, ale zdecydowanie więcej wydarzyło się wewnątrz obudowy. Przede wszystkim układ MediaTeka MT6582 został wymieniony na rzecz Snapdragona 400. Tym samym czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,3 GHz na papierze ma teraz 1,6 GHz, a za grafikę zamiast Mali-400MP2 odpowiada teraz wydajniejsze Adreno 305. Całość jest więc zdecydowanie szybsza i sprawniejsza, ale to nie koniec zmian. Qualcomm przede wszystkim umożliwił korzystanie z sieci LTE, ale w zamian pozbyto się drugiego slotu na kartę SIM. Tym samym ten smartfon stał się zdecydowanie bliższy Europejczykom.

 

Na koniec warto zaznaczyć, że preinstalowany na R1S system Color OS bazuje na Androidze 4.3 (zamiast 4.2) Jelly Bean i cena takiego oto zestawu wynosi około 1200 złotych (w Chinach). Co ciekawe, model sprzed czterech miesięcy na starcie został wyceniony na dokładnie tę samą kwotę.

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x