Teoretycznie wiele informacji trafia do Sieci na długo przed ich oficjalnym ogłoszeniem, ale zawsze jest ta nuta niepewności. Nie inaczej jest i tym razem, kiedy to Apple w końcu zaczęło wysyłać zaproszenia na swoją wrześniową konferencję. Ten termin dla Amerykanów oznacza przede wszystkim czas pokazywania nowych smartfonów. iPhone Pro najprawdopodobniej będzie głównym daniem, ale to dla Apple juz za mało. Dlatego praktycznie całe mobilne portfolio firmy zostanie wzbogacone o nowe propozycje.

Czas na nowe iPhone’y — Apple wysyła zaproszenia na konferencję

Tak jest, 10 września Apple organizuje konferencję, która odbędzie się w Steve Jobs Theater, a jej start jest przewidziany jest o godzinie 19 naszego czasu. O tym, że właśnie w pierwszy wtorek nadchodzącego miesiąca Amerykanie przedstawią swoje nowości można było usłyszeć od około tygodnia. Tym razem jest to oficjalne potwierdzenie. Niemniej nie odsuwajmy się tak daleko od plotek, bo obok nowych iPhone’ów mają pojawić się takie nowości jak kolejny stosunkowo tani iPad i prawdopodobnie nowe zegarki Apple Watch. W ramach oprogramowania niewątpliwie firma przedstawi iOS 13 i iPadOS 13, a także zdradzi nieco więcej szczegółów na temat swojej usługi strumieniowania wideo Apple TV+.

Zobacz też: Koniec z propagandą na YouTube.

Pamiętając, że dzień wcześniej mamy poznać nowości od Huawei z Kirinem 990 na czele i potencjalnie pierwszym smartfonem z tym układem, to Apple mimo wszystko ma zdecydowanie większe szanse na ogromny rozgłos. Co prawda wiele mówi się, że seria Mate 30 może zapomnieć o usługach Google, ale nic jeszcze nie jest pewne, więc liczymy po prostu na niespodzianki. Tych w przypadku Apple raczej nie będzie, ale iPhone Pro teoretycznie może otworzyć nową modę na ogromne pola pod aparaty umieszczane w rogu obudowy. W praktyce z pewnością czeka nas więcej innowacji.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.