Nie jest tajemnicą, że ciemny motyw to jedna z najbardziej lubianych funkcji w aplikacjach mobilnych i nie tylko. Zauważa to coraz więcej deweloperów, którzy w ostatnim czasie wręcz prześcigają się o to, kto pierwszy wprowadzi wspomniany tryb ciemny w swoich apkach. Microsoft zapowiedział właśnie, że wkrótce doda uwielbianą funkcję nie do jednej, a kilku aplikacji jednocześnie.

Ciemny motyw dla pakietu Office

microsoft office

W skład pakietu Microsoft Office wchodzi aktualnie kilka aplikacji. Jeśli używasz którejkolwiek z nich, to pewnie ucieszy Cię niespodzianka, jaką przygotował gigant z Redmont. Otóż Microsoft zapowiedział, że wkrótce zaktualizuje cały pakiet Office o ciemny motyw. Zarówno w wersji na Androida, jak i iOS.

Zobacz także: Apple sprzedaje coraz mniej smartfonów, a Huawei wręcz przeciwnie

Outlook dostał ciemny motyw już wczoraj, a pozostałe aplikacje, w których skład wchodzi Word, Excel, OneNote, PowerPoint, SharePoint, One Drive, To Do i Planner, otrzymają go w dniu premiery iOS 13. W przypadku wersji na Androida, niektóre z aplikacji będą się automatycznie przełączać na tryb ciemny w zależności od używanych przez nas funkcji systemowych (np. Outlook stanie się ciemny, gdy będziemy korzystać z oszczędzania energii). Jeśli kogoś interesuje, to Microsoft obiecał także zaimplementować tryb ciemny w przeglądarkowej wersji Plannera i One Drive, jednak nie podał konkretnych dat.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.