ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tablet czy smartfon? Samsung szykuje 7-calowy telefon komórkowy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy mega 7.0 sm-t2558

Telefony komórkowe z serii Galaxy Note i inne tego typu urządzenia spowodowały, że powstała nowa gałąź rynku mobilnego. Są to phablety, czyli smartfony z bardzo dużymi wyświetlaczami. Dzięki temu parametrowi graniczą one bardzo blisko z tabletami i okazuje się, że właśnie ta granica wydaje się być zmieniana.

Phablety cieszą się dużą popularnością, ale i wśród nich można wyróżnić kilka urządzeń wybijających się ponad konkurencję wielkością wyświetlacza. Pierwszym przykładem z brzegu z pewnością jest Xperia Z Ultra z 6,44-calowym erkanem. Monstrum, któremu bliżej do urządzenia typu tablet, ale wszystko wskazuje na to, że Samsung pójdzie o krok dalej, gdyż Koreańczycy szykują 7-calowy sprzęt. Jest nim widoczny na początku newsa model SM-T2558, który właśnie przeszedł chińską certyfikację TENAA (odpowiednik FCC). Specyfikacja tego modelu nie należy do topowych i skrywa w sobie:

  • 4-rdzeniowy układ (4x 1,2 GHz);
  • 1,5 GB RAM;
  • 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika z możliwością jej rozbudowania za pomocą karty microSD;
  • aparaty: 8 MPx i 2 MPx;
  • Android 4.3 Jelly Bean.

Smartfon ten zapewne pojawi się oficjalnie jako Galaxy Mega 7.0, ale najprawdopodobniej będzie on dostępny tylko na wyłączność rynków azjatyckich, gdyż ciężko przypuszczać, aby opłacało się Samsungowi uruchamiać odpowiedniej wersji dla Europejczyków.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy