Okresem wsparcia dla systemu Windows 7, który ma zakończyć się 14 stycznia 2020 roku. Firmy, które nie mogą lub nie chcą dokonać aktualizacji do systemu Windows 10, muszą ponosić wysokie opłaty za otrzymywanie aktualizacji zabezpieczeń (ESU). Jednak Microsoft prowadzi promocję, która daje niektórym klientom dodatkowy czas na migrację do nowszego systemu operacyjnego. Jak donosi The Register firmy korzystające z systemów Windows 10 Enterprise E5, Microsoft 365 E5, Microsoft 365 E5 Security i rządowych planów E5 otrzymają pierwszy rok korzystania z systemu Windows 7 ESU bezpłatnie.

Wsparcie dla Windows 7 przedłużone o rok

Wsparcie dla Windows 7 przedłużone o rok

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 

Dzięki tej ofercie firmy zaoszczędzą sporo pieniędzy. Osoby korzystające z systemu Windows 7 Enterprise zwykle płacą 25 USD za maszynę w pierwszym roku pracy ESU. Opłata dla systemu Windows 7 Pro zaczyna się od 50 USD. Ceny podwajają się co roku przez trzy lata.

Począwszy od 1 czerwca klienci EA i EAS z aktywną subskrypcją licencji na systemy Windows 10 Enterprise E5, Microsoft 365 E5 lub Microsoft 365 E5 Security (stan na dzień 31 grudnia 2019 r.) otrzymają rozszerzone aktualizacje systemu Windows 7 na rok. W ramach tej ograniczonej czasowo promocji masz więcej opcji otrzymywania aktualizacji zabezpieczeń systemu Windows 7 po zakończeniu obsługi technicznej.

– pisze Microsoft.

Zobacz też: YouTube oznacza filmy propagandowe

Kaspersky, gigant antywirusowy, przeprowadził ankietę wśród klientów. Ujawniła ona, że 40 procent bardzo małych firm i 48 procent małych, średnich firm (SMB) nadal używa nieaktualizowanych lub zbliżających się do końca aktualizacji systemów operacyjnych. W szczególności 47 procent klientów z sektora SMB i Enterprise nadal używa systemu Windows 7. Badanie jest zgodne z najnowszym raportem, z którego wynika, że migracja z systemu Windows 7 trwała zbyt długo. Należy jednak pamiętać, że często dla takich firm sama zmiana systemu to najmniejszy wydatek. Głównym problemem dla nich jest często baza aplikacji, które nie działają najlepiej na wyższych wersjach systemów operacyjnych. To nie pierwszy raz, kiedy Microsoft poszedł na rękę użytkownikom Windowsa 7. Wcześniej udostępnił dla tego systemu Direct X12.

Źródło: TechSpot
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.